В січні 2020 року відбудеться кодування українських телеканалів на супутнику. Таке рішення прийняли медіагрупи весною 2019 року. Зараз відома точна дата відключення вільного сигналу — 20 січня 2020 року. Рівно з цієї дати рейтингові канали перестануть бути безкоштовними для третини населення України.
Чому відбудеться кодування
Першою причиною називають зміну схеми надання доступу глядачів до рейтингових телеканалів. Після відключення супутникового телебачення медіагрупи отримують можливість виробляти набагато якісніші телешоу, фільми та серіали. Так, у 2020 році більшість українських телеканалів перейдуть на мовлення в якості HD.
Другою причиною називають приведення українського ринку телекомунікацій до європейських стандартів. Якщо порівнювати Європу та Україну, в нашій державі власники супутникових антен фактично «крадуть» сигнал, який не призначений для кінцевого споживача. З цією метою буде проведено кодування українських телеканалів, після якого їх можна буде переглядати лише в офіційних провайдерів платного ТБ.
Також внаслідок відключення супутникового телебачення правовласники отримають гарантію захисту їхнього продукту. Завдяки використанню безкарткової системи кодування Verimatrix зловмисники не зможуть отримати доступ до сигналу, що суттєво зменшить факти піратства.
З цього можна зробити висновок, що кодування українських телеканалів 2020 принесе користь як медіагрупам, так і власникам прав на телешоу, фільми та серіали.
Перелік мовників, які закодують
Відключення супутникового телебачення 2020 стосується сигналу 23 рейтингових телеканалів:
- StarLightMedia — СТБ, Новий канал, ICTV, M1, M2, ОЦЕ;
- Медіа Група Україна — Україна, НЛО ТБ, Індиго;
- 1+1 Медіа — 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді;
- Інтер Медіа Груп — Інтер, К1, К2, НТН, Мега, Піксель, Enter-фільм, Zoom.
Цей список є остаточним.
Що ж залишиться у вільному доступі
Безкоштовно після кодування можна буде дивитися Суспільне мовлення, регіональне ТБ та нішеві телеканали. Усього налічується близько 40 каналів, програми яких будуть доступними для глядачів.
Альтернативи після відключення супутникового телебачення
Як вже було згадано, кодування телеканалів 2020 залишить третину населення України без вільного «супутника». Тому глядачам доведеться шукати інші варіанти перегляду:
- підписати контракт із кабельним провайдером;
- приєднатися до платного супутникового телебачення;
- обрати ефірне цифрове мовлення (Т2);
- стати абонентом інтернет-телебачення.
Перші три варіанти мають суттєві недоліки. Кабельне телебачення передбачає підписання договору та проведення кабелю по квартирі чи будинку до телевізора. Платне супутникове мовлення вимагає придбання тюнера лише із позначкою УТБ (Українське Телебачення). Також прийом каналів сильно залежатиме від погоди. А ефірна цифра має обмежену кількість телеканалів — 32 мовники.
Велике значення має те, що багато людей хочуть дивитися фільми онлайн без необхідності походу до кінотеатру. Таку можливість надають провайдери інтернет-телебачення. Одним із найбільших операторів вважається Divan.TV. Окрім рейтингових телеканалів у відмінній якості, глядач отримує доступ до бібліотеки світових кінохітів, яка постійно поповнюється новинками широкого екрану. Більш того, Divan.TV дає можливість переглядати преміальні фільми та телесеріали від НВО, CBS, Starz, Showtime та інших.
Все це можна переглядати усюди, де є Інтернет, на Smart TV, мобільних пристроях, ПК та ТБ-приставках. Інтернет-телебачення від Divan.TV допоможе розв’язати питання кодування українських телеканалів.