GPS-моніторинг транспорту являє собою сучасну систему супутникового спостереження за експлуатацією автопарків. Якщо власник автопарку не має в своєму розпорядженні ефективної системи контролю, то навряд чи він матиме дійсно об’єктивні і достовірні дані щодо витрат палива і ПММ та поведінки водіїв на маршрутах.
Ці дані необхідні для того, щоб регулювати закупки палива, скорочувати зайві витрати та збільшувати дохідність підприємства. GPS-моніторинг транспорту дозволить контролювати пробіги транспортних засобів, кількість зроблених рейсів, місця та об’єми заправок, несанкціоновані зливи палива, - джерело: Persey-SSM.
Принцип роботи та переваги технології
Принцип роботи системи GPS-моніторингу транспорту в тому, що GPS-трекер моніторить рух та різні показники роботи техніки. Дані моніторингу передаються через GSM-мережу власнику автопарку.
Трекер через супутники відслідковує та аналізує часові та просторові координати автомобілів. Далі, дані в графічному та текстовому вигляді виводяться через спеціальне програмне забезпечення. Такий моніторинг може відбуватися у двох формах: Online та Offline.
У даної технології є наступні переваги:
-
призводить до суттєвого зниження витрат та збільшення прибутків автопарку;
-
швидко окупається;
-
може адаптуватися під індивідуальні особливості роботи кожного конкретного автопарку;
-
значно полегшує звітність підприємств;
-
забезпечує безпеку водіїв та захист транспорту від угонів;
-
запобігає крадіжкам палива;
-
допомагає максимально оптимізувати роботу автопарку по всім направленням.
За допомогою GPS-контролю власник автопарку може в будь-який момент отримати інформацію за будь-який період щодо:
-
часу проходження маршруту кожним водієм;
-
часу, який витрачають водії на зупинки, відпочинок;
-
кількості та об’ємів заправок;
-
кількості та об’ємів зливів палива;
-
наявності порушень маршрутів;
-
наявності лівих рейсів;
-
показників різних датчиків (рівень палива в баку, витрати палива, швидкість водіння, температура у рефрижераторі, факти відкривання дверей, капоту, факти знаходження пасажира у таксі і таке інше).
Трекери і модулі можна встановлювати у транспортних засобах як відкрито, так і приховано від водіїв.
Особливості практичного використання GPS-моніторингу у різних галузях
Супутниковий GPS-моніторинг транспорту – це не лише контроль витрат палива. Це ще й потужний інструмент для підвищення ефективності використання техніки, збільшення ресурсу ТЗ та зменшення кількості ремонтів. Все це призводить до суттєвого зниження витрат підприємства і росту прибутків.
Наприклад у сфері вантажних перевезень самою великою статтею витрат є витрати на паливо. До цього ж додаються шахрайські дії водіїв щодо крадіжок палива. В результаті підприємство втрачає багато коштів і недоотримує прибутки. GPS-моніторинг допоможе чітко стежити за витратами палива та за незаконними зливами, контролювати водіїв та маршрути у реальному часі.
До того ж за допомогою GPS-контролю можна слідкувати за якістю вантажоперевезень. Наприклад, якщо у вас парк рефрижераторів і ви транспортуєте продукти, що швидко псуються, то система моніторингу дозволить контролювати показники датчиків температури у рефрижераторі, швидкість пересування, дотримання маршруту.
GPS-моніторинг сільгосптехніки дозволить контролювати польові роботи, оброблену площу, фізичне знаходження техніки, дотримання плану робіт. В плані моніторингу будівельної техніки можна контролювати об’єми робіт, відстані, факти роботи та простоїв (робота бетонозмішувача, повороти стріли крану і т. д.).