Фізичні особи підприємці отримують позику у вигляді кредитних ліній, овердрафту, разового кредиту. Але на схвалення кредиту в банківській установі можуть розраховувати лише власники прибуткового бізнесу, що здійснюють діяльність на протязі не менше 2-3 років. ФОП, що тільки заснували свій бізнес, не можуть надати гарантій, що з погашенням кредиту не виникне проблем, адже бізнес може виявитися збитковим.
Оформлення кредитів
Про види кредитів для ФОП та правила їх оформлення докладно розповідає сайт «Просто про кредити». Підприємці без досвіду можуть співпрацювати з мікрофінансовими організаціями (МФО), які дуже лояльні до позичальників, але надають кредити під високу відсоткову ставку. Банківські установи кредитують СПД, з досвідом успішної роботи на протязі 2-3 років. Підприємці мають бути громадянами України та мати українську реєстрацію.
Для отримання банківської позики необхідно:
1. Обрати банк, який має кредитні пропозиції для малого бізнесу.
2. Надати пакет документів, які вимагає банк, та заяву на отримання позики.
3. Дочекатися схвалення надання кредиту банком.
4. Оформити кредитний договір.
5. Отримати кошти за договором.
При отриманні інвестиційних кредитів, обов’язково треба отримати оцінку застави, та застрахувати заставне майно на весь термін кредитування. На заставу накладається обтяження. Майже всі великі банки пропонують 3-5 програм кредитування для малого бізнесу, в тому числі для ФОП. Найпоширенішими являються беззаставні кредити на короткий термін (кредитні карти, овердрафти за рахунком). Для отримання довгострокової позики банки вимагають надання ліквідної застави у вигляді цінного майна або нерухомості. Такі кредити видаються на термін від 3 до 10 років. ФОП отримують банківські позики по відсотковій ставці 17-36% річних.