Суші. Ми відносимо їх до якісної та некалорійної їжі. Ця дуже давня страва, якимось чином стала одним з найпопулярніших видів їжі сьогодення й символом традиційної японської кухні. Класичні суші виглядають, як продовгуваті грудочки із рису, доповнені шматочком сирої риби чи морепродукту, з соєвим соусом, хріном чи васабі. Доставка суші – гарна можливість спробувати різноманітніші види даної страви.

Суші, загорнуті в водорості іменують ролами.

Споживати суші або роли прийнято за допомогою спеціальних паличок. Їх називають хасі. Що цікаво, японський етикет не забороняє їсти суші руками. Одну порцію з’їдають за один раз, адже страва втрачає свої смакові властивості, навіть при недовготривалому зберіганні в холодильнику.

Історія виникнення

Вважається, що суші прийшли до нас із Південної Азії. Саме там з’явилася ідея використовувати рис для консервації та в процесі приготування риби. Її чистили, різали та посипали сіллю. Потім шматки риби змішували з рисом і клали під прес. В його якості виступало звичайне каміння, яке через кілька тижнів замінялось на кришку. Таку рибу можна було споживати протягом всього року. Молочнокисла ферментація, що проходила протягом кількох місяців, суттєво збільшувала термін придатності продукту.

Подібна технологія отримала розповсюдження в Китаї і Тайланді, а в VII столітті – дійшла до Японії. Неймовірно, але ферментовану рибу споживають в південноазіатських країнах і в наші дні. В Китаї ієрогліф, що відповідає слову «суші», перекладається, як «маринована риба», та самі китайці вже давно не дотримуються старих традицій в приготуванні, проте вони ще залишилися в Японії. Методологія використовується під час створення наредзусі.

Еволюція рецепту

Рисові суші з’явилися відносно недавно – в XVII столітті. До їх складу входили: рис, морепродукти, овочі та рисовий солод (через деякий час його замінили рисовим оцтом). Останній додавали в страву, щоб виключити процес бродіння. Це суттєво скоротило часові витрати на приготування.

Щоб замовити суші вам знадобиться мінімум часу. Купуйте гарну та якісну їжу, не виходячи з дому.

Сиру рибу додавати в суші вирішив Йохей Ханай в XIX столітті й, – процес приготування страви скоротився до кількох хвилин. Рецептура викликала масу позитивних емоцій і, – незабаром з’явилося 2 стилі приготування: Едо і Кансай. З того часу технологія майже не змінилася, та час від часу з’являються нові рецепти й проводяться пошуки більш смачних та оригінальних комбінацій інгредієнтів.