Плащівка - легка, гнучка, практична, стійка до зношування і традиційно водонепроникна тканина. Вона не повинна “лякатися” вітру, зминання, випалювання на сонці та інших природних і антропогенних факторів (крім прання у гарячій воді, глажки і відбілювання). За складом плащівки найчастіше - синтетичні або змішані. Інколи можна купити натуральний текстиль. Гідроізоляцію забезпечують просочення або характерне плетення волокон.
Щодо теплоізоляції, то цей показник залежить від щільності матеріалу та наявності підкладки.
Існує безліч різновидів плащівок: таслан, джордан, оксфорд, твіл, мембрана, бондінг, дюспо, плащівка на молоці (Milky), лаке, болонья та інші. Важко сказати, який з цих варіантів найкращий, оскільки цей параметр залежить від призначення вашого майбутнього плаща, умов експлуатації, пори року і т.д. Є легкі матеріали для весняного і літнього одягу. “Дихаюча” тканина підійде для людей з алергією. Восени краще носити плащ з водонепроникної матерії, а взимку підійде максимально щільна тканина з утепленням.
Чи буде плащівка найкращою, залежить і від ваших швацьких навичок. Не всі її види легко обробляти, особливо новачкам.
Плащівкам часто закидають, що вони не пропускають повітря, а це перешкоджає природному теплообміну шкіри. 300T P/D - плащова тканина, яка не продувається, відштовхує вологу і водночас - дихає.
За складом це поліестер, переплетений на кшталт полотна. Просочення фактично відсутнє (є лише один тонкий шар, який наносять наприкінці процесу виробу матерії). Однак є позначка W/R, яка означає, що матеріал відштовхуватиме краплини води навіть після декількох процедур прання. Лише під сильною зливою цей матеріал змокне.
Плащівка 300T P/D надзвичайно щільна, міцна і стійка до розриву. З неї можна пошити плащ, який не боїться шквального вітру, механічних пошкоджень і незначного дощу.
Позначка P/D вказує на гладеньке фарбування - одну з важливих характеристик.
Теплі плащі шиють з урахуванням підкладки. Вам підійде спеціальна тканина D/TAUPE (таффета).
Для чоловічих плащів якнайкраще підійде модель M/BACK.
Ще один важливий критерій вибору плащівки - її колір. Зазвичай плащова тканина дуже добре фарбується, не линяє на сонці, під час прання або від часу. Якщо виробник використовував екологічно стійкі барвники, у матерії не буде неприємного запаху і на місцях згинання колір залишиться так само насиченим. Можливо, вас зацікавить відтінок SIREN або 300T P/D 33 чи модна плащівка фольга. Не бійтеся обирати світлі та яскраві кольори, якщо матерія вкрита спеціальною захисною плівкою - вона захистить виріб від плям бруду, води, пилу.
Найкращою для вашого плаща буде та плащівка, яка відповідає порі року і своєму призначенню
Для весняних і літніх плащів обирайте легкі не щільні варіанти. Для теплих плащів підійде максимально щільна тканина. На осінній період (а також для спецодягу) основною властивістю матеріалу має бути водонепроникність.
Коли обираєте плащівку, перевірте, як вона відштовхує воду, як відновлює форму після зминання в руці (якщо перед вами модель меморі, то вона, навпаки, має тримати надану їй форму), чи не електризується. Зверніть також увагу на шелестіння тканини - під час експлуатації це може дратувати. Не забувайте про еластичність - плащівка має бути пружною.
Не завжди дорога плащівка - найкращий вибір. Так, мембрана - елітна тканина. Вона легка, має високу гідроізоляцію, паропроникність, ефективно захищає від вітру. Однак від холоду не захищає зовсім, тому використовується у парі з іншими матеріалами.
Є ще такий критерій, як легкість обробки тканини. Для шевців-новачків занадто тонкі тендітні матеріали або, навпаки, дуже товсті, можуть стати серйозною проблемою.
Отже, обираємо найкращу плащівку за такими критеріями:
- висока гідроізоляція;
- аерація;
- стійкість до механічних пошкоджень;
- еластичність;
- пружність;
- захист від вітру;
- легкість;
- відсутність усадки, електризації, шелестіння;
- якісне фарбування;
- легкий догляд.
Не купуйте занадто “примхливу” тканину, оскільки часті прання або чищення у хімчистці негативно впливають на водонепроникні властивості матеріалу.