Робота з тістом може здатися дуже складною для новачків в кулінарії. Приготування смачної випічки традиційно вважається долею професійного майстер-шефа. Пиріжки, кап-кейки, торти дійсно складні в приготуванні. Але ви можете зробити перші кроки в освоєнні цього виду страв з простих виробів. Для цього вам знадобиться трохи інгредієнтів, а їх правильне поєднання і вірний підхід дозволить вам створити справжній шедевр! Хочете оволодіти мистецтвом роботи з тістом? Ознайомитися з чотирма головними правилами, які допоможуть новачкові швидко увійти в курс справи.
Точний набір інгредієнтів
Основа створення чудової випічки – підбір правильних складових. Головним компонентом є борошно. Його якість залежать від марки продукту, сировини, сорту. Це впливає на здатність вбирати певний обсяг рідини. Відтінок може бути від бежевого до білосніжного. Повинні бути відсутніми домішки і бути присутнім приємний запах зерна. Різні сорти борошна включають різний обсяг білка. Він впливає на наявність глютену, який визначає щільність тісту. Підходьте уважно до підбору продуктів для приготування гарних страв. Подбайте про наявність всіх інгредієнтів до того, як приступили до кулінарного процесу.
Правильний заміс тісту
Зібрані інгредієнти змішуйте в тому порядку, в якому наведені в інструкції з приготування страви. Тоді правильне з'єднання елементів стане запорукою успішного створення конкретного виду тіста:
- Бісквітне – з борошна, цукор і яєць. Дозволяє створити вироби з повітряною і ніжною консистенцією
- Пісочне – використовується для простих десертів. Вимагає невеликого набору компонентів: борошно, вода, сіль, масло або маргарин.
- Заварне – використовується для приготування профітролей і еклерів. Включає процес заварювання борошна і з'єднання з яйцем, маслом і сіллю. Утворені порожнини в тесті підходять для наповнення різними видами начинки.
- Листкове – хрустке тісто, що готується з додаванням рослинних або тваринних жирів і борошна. Шари багато разів розкочуються і промаслюються, що створює необхідний багатошаровий маслянистий ефект.
При створенні власних витворів кулінарного мистецтва строго дотримуйтеся рецептури і складу тіста, щоб вироби виходили ідеальними.
Вимірювачі ваги та об'єму продуктів
Для точних вимірювань вам знадобиться мірний стакан, ложка і ваги. Ви можете придбати класичний гранований стакан і настільні електронні ваги. Або поповнити арсенал кулінара модним гаджетом з вбудованою шкалою вимірювань і дисплеєм. Такі пристрої допомагають відміряти сипучі інгредієнти і рідину максимально точно. При цьому врахуйте, що різна щільність складових впливає на різницю між вагою інгредієнтів, взятих в одному об'ємі. Покладатися на око в цбому питанні не варто навіть досвідченим господиням.
Температурний режим для випічки
Температура для випікання кожного виду виробів зазвичай наводиться в рецептах. Треба уважно ставитися до цього пункту. Використовуйте точний термометр для духовки, щоб отримати рум'яні булочки або соковите печиво, не перетримати виріб і не залишити тісто сирим. Розміщуйте заготовки в середній частині простору для випічки для рівномірного впливу температури. Насолоджуйтесь плодами кропіткої роботи і пригощайте смачними десертами рідних і близьких.