Для кожного майстра-професіонала кутова шліфувальна машина являється незамінним помічником. Її можна використовувати як для серйозних робіт, так і для дрібного домашнього ремонту. Обрати болгарки в Трудовик – дуже проста задача, адже серед широкого асортименту обов’язково знайдеться те, що підходить під наявні задачі.
Для чого необхідна болгарка?
За допомогою кутової шліфмашини можна виконувати різку різноманітних матеріалів:
- каменю;
- бетону;
- металу та ін.
Також інструмент використовується для шліфування, обдирки та зачистки. Болгарка часто застосовується на різних етапах будівельних робіт. В разі відсутності інших інструментів, за допомогою болгарки можна також виконати заточку стамесок, ножів, топорів.
Кутова шліфувальна машина допомагає надати необхідної форми тротуарній плитці, шиферу, цеглі, трубам. З використанням спеціальних дисків, за допомогою болгарки можна виконувати обробку фанери, дерева, ДСП.
Різновиди болгарок
В залежності від розмірів використовуваного круга та потужності, розрізняють декілька видів болгарок.
- Маленькі кутові шліфувальні машини. Найбільш компактні та мобільні болгарки. Мають достатньо високу продуктивність, але не можуть працювати протягом довгого часу. Через невеликі розміри корпусу, на високих обертах інструмент швидко нагрівається, тому потребує частих перерв у роботі. Використовується для дрібних робіт по демонтажу металевих конструкцій та різці металу. Інструмент чудово тримається однією рукою, обидві можна використовувати лише у разі необхідності.
- Середні болгарки. Цей інструмент має більш високу потужність і середні оберти, які розраховані на виконання робіт на середніх виробництвах та будівництві. Також можуть використовуватися у побутових цілях не тільки для різки металу, але й для зачистки матеріалів.
- Великі кутові шліфувальні машини. Використовувати такі болгарки доцільно на виробництві чи при масштабному будівництві. Вони мають великі розміри та достатній запас потужності. Працюють на середніх обертах. Можуть витримувати високі навантаження та мають найвищу продуктивність серед усіх інших моделей.
Обираючи болгарку для побутових цілей, можна надати перевагу інструменту із потужністю до 1000 Вт – обраного запасу потужності буде достатньо для виконання дрібних робіт.
Для промислової діяльності та будівництва можна обирати болгарку з двигуном більше 1000 Вт. Такий інструмент є більш продуктивним та витривалим, щоб витримувати максимальні робочі навантаження.
Рекомендації по вибору болгарки
Перед придбанням болгарки, необхідно звернути увагу на наступні особливості, які допоможуть зробити використання інструменту більш комфортним.
- Кнопки, ручки та корпус мають бути максимально зручним для використання. Бажано, щоб ручки мали прорезинену основу, а кнопка запуску – достатній розмір навіть для роботи в захисних рукавицях. М’які вставки на ручках допоможуть зменшити вібрації корпусу.
- Кріплення та вузли болгарки. Найпростіші моделі болгарок мають традиційний спосіб кріплення – затискна гайка та рогатий ключ. Але більш сучасні моделі використовують ергономічні рішення у вигляді швидкозатискних гайок та прорезинених фланців. Це зводить до мінімуму ризик загубити деякі компоненти, а також робить процес заміни дисків швидким та зручним. Захисний кожух на корпусі також повинен фіксуватися в пази та виступи.
- Додаткові функції. Добре, якщо болгарка має захисний функціонал для забезпечення більш комфортної роботи: автоматичне відключення живлення під час заклинювання диску, захист від повторного запуску при відключенні та подальшому відновленні подачі живлення. Також на ринку є моделі із системою автоматичного балансування диску, що корисно при нерівномірному використанні диску чи дротової щітки.
Використовуючи болгарку, необхідно, в першу чергу, думати про власну безпеку. Кутова шліфувальна машина – достатньо серйозний та небезпечний інструмент. Якщо досвід використання болгарки відсутній, то, для початку, необхідно купляти не дуже потужні моделі. Чим більш потужною є болгарка, тим важче втримати її в руках під час роботи. Категорично не рекомендується використовувати болгарку без захисного кожуха – у разі розриву диску він являє собою основний захист.
В процесі роботи необхідно чітко дотримуватися всіх правил техніки безпеки та тримати болгарку в руках таким чином, як це зазначено в інструкції. Обличчя під час роботи має бути захищено респіратором та окулярами. Важливо регулярно робити перерви в процесі, щоб не допустити перегрівання болгарки. Між кожним сеансом має бути перерва не менше 20 хвилин.
На болгарку категорично забороняється встановлювати насадки та щітки, які не призначені до використання на кутових шліфувальних машинах.