Жовтий діамант «Місяць Барода»
Цей коштовний камінь очолює топ прикрас, він був знайдений в Індії, спочатку вага кристала становила 25,95 карата (в даний час 24,04 карата). Протягом 500 років коштовність належала королівській родині Барода. Цей діамант грушоподібної форми та оригінального кольору можна бачити на шиї Мерилін Монро у фільмі "Джентльмени віддають перевагу блондинкам". Не дуже щасливе життя акторки підтверджує пророцтва про те, що діамант «Місяць Барода» принесе нещастя її власникові, якщо його відвезуть за моря. Детальніше читайте на сайті "Злато".
Діамант «Хоуп»
Дуже незвичайний дорогоцінний камінь глибокого синього кольору, вкрай рідкісного для діамантів, що використовує бренд Злато. Його вага становить 45,54 карата. Цей камінь носили французькі правителі з 15-го століття. Під час французької революції у вересні 1792 року, дорогоцінний камінь був вкрадений. З'явився він лише на початку 17 століття в Лондоні. Діамант «Хоуп» за переказами приносить трагічні нещастя своєму власникові. Легенда свідчить, що він, це очі великого Ідола Сходу, а коли він був викрадений європейцями, то був проклятий. Сьогодні він виставлений в музеї природної історії у Вашингтоні, туди його передав знаменитий ювелір Гаррі Вінстон.
Діамант «Серце океану»
Діамант «Серце океану», чиїм прототипом з'явився Хоуп — фантазія режисера фільму «Титанік». Своє ім'я він отримав за насичений синій колір і форму огранки у вигляді серця.
Діамантове кольє «Сатин»
Це кольє з діамантами було зроблено спеціально для героїні Ніколь Кідман голлівудського фільму «Мулен Руж». Його автором став австралійський дизайнер Стефано Кантури. Дизайн прикраси виконаний у точній відповідності з традиціями моди того часу. Воно складається з 1308 алмазів, важить 134 карата і коштує близько 1 мільйона доларів США. Ця розкішна прикраса повинна була бути продана з аукціону Крісті, але в самий останній момент невідомий власник кольє зняв його з торгів і залишив у своїй приватній колекції.
Історії найвідоміших ювелірних прикрас світу дуже оригінальні, часом трагічні або курйозні, життєстверджуючі або містичні. Безперечно одне, ці коштовності не тільки прикрашають життя людини, але і надають значний вплив на хід історії.
Корона російської імперії
Корона покладалася на голову вінценосної особи в момент входження на престол. Вперше нею був коронований Петро І. До цього головним символом влади вважалася Шапка Мономаха. Імператорська корона створена з понад 5 000 розкішних діамантів з вагою 398,72 карата. Сьогодні корону російської імперії можна бачити в Алмазному фонді Кремля. Однак, за твердженням деяких істориків це — лише копія, а справжня корона досі десь захована.