Сучасна система кредитування дозволяє отримувати невеликі суми коштів без звернення до банку. Мікрофінансові організації видають позики набагато швидше і менш формалізовано. Вони не вимагають знаходити поручителів, оформляти безліч довідок та зайвих документів. Багато МФО навіть пропонують клієнтам отримати кредит без відвідання офісу компанії.
Онлайн-позика – це можливість отримати грошi в кредит на картку онлайн. Клієнту достатньо скористатися сайтом МФО, заповнити усі необхідні поля. У разі схвалення вашої заявки кошти просто приходять на банківську картку. Як же отримати таку позику? І як працює система онлайн-кредитування?
Умови отримання онлайн-позики
У залежності від обраної організації додаткові умови можуть бути різними. Проте головні правила однакові практично у всіх МФО:
- громадянство України;
- досягнення повноліття (18 років);
- вік не більше 65-ти років;
- доступ до мережі Інтернет;
- дійсна активна карта будь-якого банку.
При подачі заявки на позику в режимі онлайн необхідно підготувати деякі документи. Головний список такий:
- паспорт громадянина України;
- ІПН (ідентифікаційний податковий номер);
- номер банківської картки.
Також вказується інформація про місце проживання, сімейний стан, місце роботи, тощо. При цьому не доводиться отримувати довідку про доходи, лишати заставу чи вказувати поручителів.
Алгоритм отримання онлайн-позики
На сайтах МФО, котрі надають кредити дистанційно через Інтернет, є спеціальні програми-калькулятори. Щоб отримати позику, треба обрати в програмі необхідну суму та термін погашення боргу. Програма автоматично зберігає вказані дані та надає всю необхідну інформацію: штрафні санкції, відсоткову ставку тощо.
Якщо умови влаштовують клієнта, він заповнює спеціальну онлайн-анкету. У ній вказується вік, адреса і т.д. Також реєструється банківська карта, оформлена на ім’я клієнта. На неї і будуть надіслані кошти.
Останній етап – підтвердження підпису договору. Його індивідуальна частина може бути підписана за допомогою спеціальної системи аутентифікації. В основному підтвердження приходить через код у повідомленні на мобільний.
Після короткої перевірки гроші надходять на вказану картку і ними можна користуватися. Якщо вникають питання, можна отримати консультацію від менеджерів компанії.
Як збільшити шанси на отримання позики на карту?
Макрофінансові організації висувають більш гнучкі умови для оформлення кредитів, ніж банки. Тим не менше, в деяких випадках кошти отримати не так легко. Для того, щоб без проблем отримати бажану суму, варто прослідкувати за такими пунктами:
- Правильне заповнення анкети. Варто вказувати лише достовірні дані, а також номер дійсної картки, оформленої на ім’я замовника. Щоб не було проблем з підписом договору, треба вказувати дійсний контактний номер мобільного телефону. Якщо замовник вказує неправдиву інформацію, організація відмовляє йому в отриманні позики.
- Правильне програмне забезпечення. Система МФО не працює с ПЗ, яке приховує дані клієнта чи міняє його IP-адресу.
- Позитивна кредитна історія. У випадках, коли клієнт претендує на отримання великої суми коштів важливо, щоб його кредитна історія було хорошою. Вчасно сплачені борги та відсутність штрафів за минулі позики значно підвищують шанси замовника. Невеликі суми видаються і тим, у кого не надто хороша кредитна історія. За їх допомогою можна її покращити.
Кому будуть корисні онлайн-позики?
Кредитування в режимі онлайн – це чудовий варіант, коли є негайна потреба у коштах. Після надходження на карту гроші можна витрачати на будь-які потреби. Ними можна оплатити термінові рахунки, розрахуватися за покупки в Інтернеті.
Також термінова позика буде корисна, коли необхідно отримати невелику суму і немає часу на відвідання офісу. Оформити кредит можна в будь-якій точці країни. Головне – мати доступ до Інтернету.
Основні переваги і недоліки онлайн-кредитування
Така система кредитування має немало переваг. Основні з них такі:
- Можливість отримати кошти в будь-який час доби 7 днів на тиждень.
- Швидкість оформлення, мобільність.
- Немає потреби шукати офіс та особисто зустрічатися з кредиторами.
- Лояльна система позик, можливість пролонгації термінів погашення.
- Повна анонімність і конфіденційність.
- Мінімальні вимоги та мінімум формалізму.
Що ж стосується недоліків, то серед основних з них можна назвати відсоткову ставку і термін погашення боргу. Відсоткова ставка трохи вища, ніж пропонують банки. Термін виплати теж менший – в середньому до 30-ти днів. Також макрофінансові організації не надають великих сум у борг.
Тим не менше, отримати кошти в борг в онлайн-режимі значно простіше. До того ж, МФО пропонують постійним клієнтам різноманітні програми лояльності, які багато в чому компенсують витрати на вищу відсоткову ставку.