Прогнозована дата народження вашого малюка вже зовсім скоро? Тоді варто спакувати всі необхідні речі в пологовий будинок. Один з обов’язкових пунктів, який часто провокує безліч питань – одяг для дитятка. Вибрати брендовий дитячий одяг чи речі маловідомих виробників? Скільки комплектів необхідно взяти? Купити чоловічки, боді чи повзунки та розпашонки? Питань безліч. Спробуємо дати на них відповіді далі у статті.

Скільки одягу знадобиться новонародженому малюку в пологовому?

Всі речі для новонародженого дитятка варто розділити на 3 частини:

- В родзал

- В палату на всі дні перебування

- На виписку

Перш, ніж розібрати детальніше кожний пункт, зауважимо, що все ще залежить від того, в яку пору року народиться малеча. Адже в спекотне сонячне літо достатньо боді і, можливо, ще шкарпеток. Для міжсезоння знадобляться більш теплі речі. А от що брати взимку – залежить від пологового будинку, в якому ви народжуєте: в одному може бути температура 25-27 градусів, а в іншому, на диво, прохолодно – 18-20. Тому варто спитати в знайомих матусь, які народжували там, де ви плануєте, наскільки тепло в палатах. Тоді ви зможете вдало підібрати комфортний одяг для вашої крихітки.

  • Отож, розпочнемо з родзалу. Добре спакувати речі в окремий пакет, аби потім медперсоналу чи чоловіку не довелось довго шукати їх. Звісно, для родзалу знадобиться лише один комплект одягу, а також теплий плед чи ковдра, пелюшка. Здебільшого сучасні матусі вибирають сліпи чи то чоловічки (комбінезони трикотажні) і боді. Хоча є й невеликий відсоток батьків, які віддають перевагу традиційним розпашонкам та повзункам. Що покласти у вашу сумку – вирішувати лише вам.
  • Наступна торбинка – речі вже в палату. Найчастіше тут матусі з дітьми перебувають 3-4 дні, в залежності від стану малечі та мами. Досвідчені жінки запевняють, що достатньо взяти таку ж кількість комплектів – 3-4. Тобто, 3-4 чоловічки і боді (або ж костюми з повзунками), 2 шапочки (хоча швидше за все вони не знадобляться, хіба якщо холодно в палаті), шкарпетки теплі, царапки, якщо вони не передбачені в одязі, який ви купили. Сьогодні ж можна вибрати дитячий одяг недорого, в якому вже є царапки чи то рукавички – наприклад, в комбінезонах можна розкотити рукавчик і будуть рукавички або ж при необхідності заховати їх. Але якщо ви боїтесь, що вам цього набору не вистачить – візьміть більше комплектів або ж підготуйте кілька вдома, і тоді рідні зможуть вам привезти їх, якщо знадобиться. Такі хвилювання цілком виправдані, адже ситуації бувають різними і не завжди все передбачиш: малятко може часто зригувати, тому потрібно більше речей, або ж підгузок може перетікати. Хоча й можливий інший варіант – коли цих речей буде забагато і ви використаєте лиш 2, а решту чистенькими привезете додому.
  • І останній пункт – одяг на виписку. Традиційно для цієї події батьки обирають більш святковий одяг. Також знадобиться конверт – теплий для зими та більш легенький для міжсезоння. Сьогодні є чимало варіантів конвертів, які відразу ж слугуватимуть і ковдрою. Тому це не є річ на один день. Якщо ваш карапуз народиться взимку, то потрібна ще одна тепла шапка, під яку вдягають тоненьку трикотажну, комбінезон, теплі шкарпетки.

Кілька додаткових рекомендацій

  • Обирайте одяг для дитини з думкою про її та ваш комфорт: чи не тиснутиме малечу, чи легко й нестрашно вам буде одягати таку річ на зовсім крихітне маля?
  • Не ведіться на надто яскраві кольори: чим менше барвників, тим краще.
  • Віддавайте перевагу перевіреним маркам, адже їхня продукція вигідно вирізняється своєю якістю.
  • Для новонароджених діток потрібно купляти одяг лише з натуральних тканин, найкраще – з бавовни.

Сподіваємось, наші поради допоможуть вдало спакувати сумки в пологовий будинок. А ми бажаємо вам легких пологів та здоров’ячка!