Різного роду будови, в тому числі й житлові будинки, котеджі та дачі з сендвіч-панелей будуються у всьому світі ось вже понад 80 років. За цей час технологія будівництва удосконалилася. Матеріали стали якіснішими, результат надійніше, процес будівництва швидшим. Тепер щоб побудувати сучасні будівлі для приватних і комерційних цілей достатньо лише мати грамотний проект, групу фахівців та 3-4 місяці для будівництва. У результаті замовник отримує міцний, комфортний та енергоефективний об'єкт.

Популярність технології будівництва заснована на застосовуваних матеріалах і принципах складання будинку. В якості несучої конструкції виступає металевий каркас (рідше використовується дерев'яний). Основним матеріалом виступають сендвіч-панелі. Це тришарова конструкція, що складається з металевих листів та утеплювача між ними. Сендвіч-панелі не відносяться до дешевих матеріалів, але за своєю якістю можуть перевищувати більш дорогі традиційні матеріали. Наприклад, брус або газобетон. Незважаючи на це навіть такий сучасний матеріал, як сендвіч, має свої переваги і недоліки. ТОВ Здоровий клімат, лідер по будівництву будівель з сендвіч-панелей у Львові, підготувала експертну оглядову статтю про плюси та мінуси даного матеріалу. Про них читайте далі.

Недолік будинків з сендвіч-панелей

Необхідність у грамотному проектуванні та реалізації вентиляції. Принцип з'єднання панелей між собою передбачає створення коробки-термоса. Всі сполучні шви створюють повністю герметичний простір. З одного боку, це плюс з точки зору тепло- та енергоефективності. У таких будинках набагато тепліше, ніж в цегляних. З іншого боку, необхідно дуже ретельно підійти до питання вентиляції. Природної вентиляції в таких будинках недостатньо.

Переваги будинків з сендвіч-панелей

Перша та головна перевага будинків з панелей - це можливість матеріалу утримувати тепло. За рахунок герметизації та утеплювача в приміщенні довго утримується задана температура (як тепле, так і прохолодне повітря). Невеликі приміщення не вимагають додаткового утеплення. Цим не можуть похвалитися ні одні об'єкти з цегли або дерева.

Другий вагомий плюс - швидкість будівництва. Будинок з фундаментом реально побудувати за 3-4 місяці. При цьому в експлуатацію буде здаватися повноцінне житло, готове до служби, а не сирий об'єкт з масою недоробок.

І третя важлива перевага - відсутність осідання будинку. Цегляні та інші будинки протягом кілька років після будівництва обов'язково просідають, тому не рекомендується виконувати чистову внутрішню й зовнішню обробку. У випадку з сендвіч-панелями ремонт всередині приміщення можна робити відразу - він не постраждає від просідання.