Безпечний автомобіль - керований автомобіль. “Поведінка” Вашого авто на дорозі напряму залежить від працездатності рульового механізму. Своєчасна діагностика та ліквідація несправностей гарантує Вашу безпеку та довговічність транспортного засобу.
Що провокує поломки кермового механізму?
- фізичне старіння та виснаження матеріалу;
- пікові навантаження під час екстремальних ситуацій;
- регулярні поїздки на великій швидкості по бездоріжжю та різкі повороти;
- ігнорування автовласником необхідності проходження діагностики та технічного огляду транспортного засобу.
“Симптоми”, які вказують на проблеми із системою керування:
- посторонні клацаючі звуки при вороті керма;
- кермо повертається ривками, при докладанні додаткових зусиль;
- постукування та гудіння при погойдуванні керма під час стоянки транспорту;
- вібрація керма, люф рульового колеса;
- затримка реакції коліс під час поворотів;
- кермо “тягне” в одну сторону, а в іншу - рухається вільно;
- падіння рівня рідини у бакові гідропідсилювача керма.
Якщо Ви спостерігаєте будь-який із вказаних проявів неполадок, обов’язково звертайтесь за допомогою на автосервіс. Найкраще використовувати при діагностиці проблем кермового механізму естакаду (оглядову яму). Технічний огляд має складатись із декількох етапів, які вказують на компетентність сервісних інженерів та якість обслуговування на обраній СТО.
Початкова діагностика кермового механізму полягає у контролі руху пальців наконечників тяг (значення повинно знаходитись у межах 1-1,5 мм) та виявленні надмірного вільного ходу кермових тяг . Для цього спеціалісти нашого сервісу використовують сучасне обладнання та засоби діагностики.
Другим етапом після виявлення люфту є виявлення проблем із зазорами у шарнірах кермових тяг та підшипниках черв’яка відносно кермової колонки. Також встановлюється рівень масла у гідропідсилювачі рульового механізму та значення тиску, створюваного насосом. Гідравлічний підсилювач полегшує керування машиною. У випадку неполадок із гідропідсилювачем, кермо повертається важко.
Третій етап включає в себе перевірку цілісності та міцності колонки. У випадку виявлення зсуву відносно осі, необхідно перевірити кріплення та зафіксувати болти. Також потрібно контролювати працездатність захисних чохлів кульових шарнірів кермових тяг. У випадку виявлення пошкоджень чохлів, вони підлягають заміні, оскільки відповідають за підтримання частоти у шарнірах, і, відповідно, за довговічність їх служби.
Пам’ятайте, що оглядом та діагностикою транспортного засобу, у тому числі, кермового механізму, мають займатись кваліфіковані спеціалісти. Тільки якісне обслуговування здатне забезпечити надійну роботу Вашого автомобіля!