Відпочинок у кожного різний – хтось мандрує, розглядаючи навколишній світ, інший відлежує боки вдома на дивані. Варто звернути увагу на тури на травневі свята 2018, щоб не шкодувати про згаяний час.
Вибір відпочинку на травневі великий:
- походи в гори, в яких відкривається краса віковічних лісів Карпат;
- рафтинг стрімкими гірськими ріками;
- сплав Дністровським каньйоном з неймовірною флорою та фауною.
Гори кличуть
Маршрути у Карпатах різноманітні. Кожен зможе обрати щось для себе, відповідно до фінансів, часу, фізичного навантаження, та зручності доїзду. Походи в Карпати бувають одноденні - так звані радіальні виходи, та на 2 і більше днів. В одноденні мандрівки можна брати навіть діток від 7 років, в залежності від їхньої витривалості. Дений перехід становить до 10 км. З цікавих маршрутів радимо Гринявські полонини, г. Говерлу, водоспад Гук, скелі Довбуша, г. Піп Іван. Кількаденний похід вимагає певної фізичної підготовки та здоров’я, а також ретельно підібраного спорядження і продуктів. В піші тури варто йди з досвідченим провідником, адже в горах легко заблукати чи потрапити в негоду.
Рафтинг – це сила!
Рафтинг – екстремальний вид відпочинку, який не потребує довготривалої підготовки. Особливих навиків не потрібно мати, все, що потрібно, навчить інструктор. Ніяка негода не завадить вашому відпочинку, адже коли падає дощ, рівень води у річці піднімається, сплав буде ще екстремальніший. Найкращим є рафтинг у квітні-травні - тоді у горах тане сніг, ріки стають повноводними та швидкими.
Корпоративний рафтинг на Черемоші – це хороший варіант популярного тімбілдінгу. Адже важливо гребти синхронно, у всьому слухатись капітана і не втопити свій човен.
Одні їдуть у гори, інші на сплав Дністровським каньйоном
Сплав по Дністровському каньйону найпоширеніший вид активного відпочинку для сімей з дітьми. Клімат Дністровського каньйону дуже відрізняється від всієї Західної України. Завдяки субтропічному клімату навесні тут все починає розцвітати на 2-3 тижні швидше, ніж в інших районах області. Цікавий рослинний та тваринний світ цього ареалу: рослини, занесені в Червону книгу, гадюки та вужі, а в річці біля 40 видів риб.
Сплав відбувається на катамаранах, тому доведеться трохи погребти. Середній денний перехід – 8-12 км, але ця відстань долається за 3-4 години без особливих зусиль. Все залежить від місць стоянок, адже скелі каньйону прямовисні і не завжди є пологе місце для табору на березі. Під час стоянки можна пограти у бадмінтон чи волейбол, приготувати смачну юшку чи порибалити. Відпочинок на Дністрі може стати хорошою сімейною традицією.
Який би вид відпочинку Ви не обрали, він точно буде цікавіший за звичне проводження часу у місті.