Навколо способів лікування наркоманії існує велика кількість міфів, які породжені відсутністю бажання вникати в причини виникнення залежності. Добре відомі процедури детоксикації або вшивання опіоїдних рецепторів, незважаючи на надії наркоманів і їх родичів, не здатні вилікувати хворого раз і назавжди. Вони є допоміжними засобами і не можуть використовуватися самостійно. Те ж саме стосується і послуг різних цілителів і «психотерапевтів», які обіцяють за один сеанс позбавити пацієнта від наркоманії.

У цій статті ми поговоримо про те, як лікувати залежного від наркотиків і де можна пройти курс лікування.

Лікування наркотичної залежності

Ефективна наркологічна допомога має на увазі комплексний підхід, який допоможе впливати як на фізичне, так і психічне здоров'я людини. Залежність від наркотиків формується тривалий час і найбільш відчутний удар припадає на центральну нервову систему людини. Саме тому, вилікувавши тіло, ми не позбавляємося від проблеми наркоманії.

Найбільш дієвою на сьогоднішній день методикою лікування наркоманії, яка була створена ще в 30 роках минулого століття, є курс «12 кроків». На його основі побудована реабілітаційна програма в клініці «Трансформація» (офіційний сайт - netnarkotik.com.ua). Вона складається з трьох основних етапів:

  • Детоксикація. Перед проведенням реабілітації хворий проходить діагностику і очищення організму від наркотичних речовин та їх метаболітів. На цьому ж етапі проводиться лікування супутніх порушень і захворювань. Всі процедури проводяться в умовах стаціонару під наглядом фахівців, оскільки є досить стресовими для організму. При необхідності звертаються до різних фізіотерапевтичних процедур, нормалізують обмін речовин в організмі хворого, стимулюють імунну систему.
  • Реабілітація. Після очищення організму тяга до наркотичних речовин залишається, тому основна робота має бути саме під час реабілітації. У цей період проводяться групові та індивідуальні заняття за участю психологів і психотерапевтів, спортивні заходи, сеанси арт-терапії, які покликані мотивувати хворого, відновити психоемоційний стан, ініціювати духовно-моральне відродження.
  • Ресоціалізація. Рано чи пізно залежному доведеться повернутися в звичайне середовище проживання. Зробити цей перехід мінімально стресових для пацієнта, скорегувати його поведінку в певних життєвих ситуаціях - основне завдання фахівців на даному етапі.