Помічник

Що робити, якщо Вас вжалила медуза
Відпочинок і подорожі
6 materials
1

За вікном — пік купального сезону, середина літа, а отже багато відпочивальників тікають з бетонних джунглів ближче до моря. Проте і в райському місці може трапитися халепа — відпочивальники часто страждають від жал медуз, яких прибиває до берегів після шторму.

Журналістка 032.ua підготувала поради, що робити, якщо Вас вжалила медуза.

2
Чи небезпечний опік медузи?

Опіки від жала медуз, що мешкають в Чорному та Середземному морі, не несуть небезпеки для життя людини. Попри те їх ігнорувати не можна. А особливо обережними в таких випадках потрібно бути літнім людям, дітям та відпочивальникам із проблемами серця. Найбільш небезпезними медузи є для малят, яким ще не виповнилось 3 років. Від контакту з морською істотою у дитини можуть виникнути набряки, судоми, це навіть може призвести до смерті.

У більшості випадків, після опіку медузи люди відчувають печію та біль, а в деяких потерпілих біль настільки сильний, що може навіть викликати больовий шок. Інколи людину, яку вжалила медуза, нудить, болить голова, починаються судоми. Також бувають випадки, коли після укусу морської істоти у людини з’являється стійка алергія на морепродукти.

Проте варто розуміти, що у кожної людини реакція на контакт з медузою проявляється по-різному: у когось опік може зникнути за кілька годин, у когось укус викличе ускладнення чи алергічну реакцію, а ще у когось цей же опік не сходитиме впродовж кількох років.

3
Що робити, коли вжалила медуза?

Якщо морська істота таки Вас ужалила — не панікуйте. Промийте місце опіку морською чи солоною водою, а тоді спробуйте видалити з ураженого місця частинки пекучих ниток медузи.

Нейтралізувати отруту медузи Вам допоможе сік лимона — просто вичавіть його на обпечене місце. Або ж можете промити опік харчовою содою або 5% розчином оцту. Якщо не довіряєте таким методам, то можете придбати в аптеці спеціальний гель з гідрокортизоном.

А якщо потерпіла людина схильна до алергії, то їй необхідно прийняти антигістамінний препарат. Трапляється, що біль внаслідок опіку дуже сильний, тоді краще випити знеболююче. А приглучити печію допоможе холодний компрес.

Також усім, кого вжалила медуза, рекомендують дуже багато пити води.

4
А чого робити не можна?

При опіках медузи категорично не можна промивати уражене місце прісною водою, адже це лише пришвидшить поширення отрути в організмі. Також не можна торкатися опіку голими руками, адже тоді отрута може потрапити на руки.

Крім того, не рекомендують протирати місце опіку медузи зеленкою, йодом чи спиртовим розчином. Також не можна вживати алкоголь, адже це лише погіршить стан потерпілої людини.

5
Чи треба звертатися до лікаря?

Якщо після контакту з морською істотою опік не проходить протягом довгого часу, то так, краще звернутися до лікаря. Також обов’язково потрібно звернутися за медичною допомогою, якщо у потерпілого виникає запаморочення, втрата свідомості, проблеми з диханням чи біль у грудях. 

6
Профілактика

У таких випадках профілактики як такої немає. Проте відпочивальникам, особливо тим, кого вже вжалила медуза, рекомендують відмовитись від купання в "сезон медуз". Тож якщо Ви побачили у морі зграю медуз, то варто уникнути купання.

ПОВНЕ АБО ЧАСТКОВЕ КОПІЮВАННЯ МАТЕРІАЛУ БЕЗ ПИСЬМОВОЇ ЗГОДИ РЕДАКЦІЇ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ І ВВАЖАТИМЕТЬСЯ ПОРУШЕННЯМ АВТОРСЬКИХ ПРАВ.  

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?