Помічник

Що робити, якщо Ви потрапили в ДТП: покрокова інструкція
Авто
7 materials
1

У дорожньо-транспорту пригоду може потрапити навіть досвідчений водій. А тим паче у такій прикрій ситуації розгублюються керманичі, які потрапили у ДТП вперше.

Журналістка 032.ua підготувала покрокову інструкцію що робити, якщо Ви потрапили в ДТП або ж стали її очевидцем.

2
Перевірте, чи є потерпілі

Найважливішим є звісно ж людське життя, тому в першу чергу потрібно перевірити, чи хтось постраждав внаслідок ДТП. Тож якщо в автомобілі з вами їхали ще люди — переконайтесь, що з ними все гаразд. А після цього перевірте, чи травмувалися інші учасники ДТП, тобто водій і пасажири іншого транспорту чи пішоходи.

Коли Ви з’ясували, чи є потерпілі, викличте карету швидкої допомоги. Крім того, якщо є постраждалі внаслідок інциденту і немає можливості зателефонувати “103”, наприклад у Вас немає телефону чи він розбився, то за правилами дорожнього руху, потерпілого потрібно транспортувати до лікарні самостійно. Проте у такому разі потрібно обов’язково попередньо зафіксувати ДТП, тобто сфотографувати чи навіть зняти на відео. А потім повернутися на місце пригоди.

3
Попередьте про ДТП інших

Якщо Ви стали учасником дорожньо-транспортної пригоди, то увімкніть аварійний сигнал автомобіля та встановіть знай аварійної зупинки. Ні в якому разі не можна переїзджати автомобілем на інше місце, адже транспорт має залишатися на тому ж місці, де сталась ДТП. Це потрібно для того, аби правоохоронці могли з’ясувати обставини та причини аварії.

Ви також можете зателефонувати рідним або друзям та повідомити їх про інцидент. Тоді вони зможуть приїхати на місце події та підтримати Вас психологічно.

4
Викличте поліцію

Зателефонуйте на службовий номер "102" та повідомте правоохоронців про ДТП. Проте зверніть увагу, що залежно від локації, де сталася автопригода, прибуття поліції може зайняти трохи часу.

Якщо внаслідок ДТП зазнали ушкоджень лише транспортні засоби, то пригоду оформлятиме патрульна поліція. Проте якщо постраждали люди – на місце прибуде ще слідчо-оперативна група.

На місці пригоди працівники поліції повинні скласти протокол про адміністративне порушення та довідку про дорожньо-транспортну пригоду. Наполягайте на детальному описі пошкоджень транспортних засобів, дорожнього покриття і навіть погоди, якщо вона може бути причиною аварії. Перечитайте все, записане поліцією.

Якщо поліцейські запропонують Вам пройти тест на алкоголь, то не відмовляйтесь від нього. Після проходження вимагайте довідку про відсутність алкоголю в крові. А якщо хтось з інших учасників відмовляється проходити тест на вміст алкоголю в крові - вимагайте від поліції, щоб відмова була внесена до протоколу.

5
Повідомте страхову компанію

Подзвоніть у свою страхову компанію та повідомте її працівників про ДТП. Якщо представник Вашої "страхової" не прибуде на місце автопригоди, тоді Вам доведеться у письмовому вигляді повідомити про настання страхового випадку.

Якщо дорожньо-транспортна пригода сталася за участі декількох автомобілів, то прослідкуйте щоб інші водії також звернулись до своїх страховиків.

6
Сконтактуйтесь з очевидцями

З різних обставин буває таке, що свідки готові ДТП готові надати показання, проте не можуть зачекати на поліцію. Тому варто записати контакти очевидців дорожньо-транспортної пригоди, адже їхні свідчення знадобляться при розгляді справи.

7
Зателефонуйте юристам

Юристи, які займаються сферою ДТП, зможуть оцінити ДТП, її ступінь складності та порадити, як діяти далі. Юрист, а ще краще – адвокат, обов’язково потрібен у випадку, коли в автопригоді постраждали люди, адже тоді передбачена кримінальна відповідальність.

Додамо, якщо в автопригоді ніхто не постраждав, то за згодою учасників ДТП можна оформити європротокол. 032.ua раніше розповідав, як це зробити.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється і вважатиметься порушенням авторських прав.



Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?