032.ua розповідає про головні правила безпечної подорожі потягом та лайфхаки для пасажирів Укрзалізниці.

Правила безпечної подорожі

  1. Підніматися у вагон та виходити з вагона потяга пасажири можуть лише після повної зупинки поїзда.

  2. За правилами безпеки, посадку пасажирів у вагон і вихід з вагона мають проводити тільки з боку перонів або посадкових платформ.

  3. Пасажири не можуть виглядати з вікон вагонів і дверей тамбурів під час руху поїздів та викидати будь-які предмети (пляшки, пакети тощо) з вікон і дверей вагонів.

  4. Не залишайте ручну поклажу та власні речі  без нагляду. Якщо ви виявили пропажу речей, негайно сповістіть про це провідника.

  5. Пасажири самостійно не можуть відчиняти двері вагонів під час руху чи стоянки поїзда, затримувати автоматичні двері вагонів під час їх зачинення та відчинення.

Лайфхаки

  1. Якщо вам видали брудну постільну білизну – можете сміливо просити провідника замінити її. За законом, він повинен видати вам інший комплект при першому ж проханні.

  2. Закон забороняє розпивання алкоголю в потязі, а також його продаж на залізниці. У випадку, якщо з вами подорожують п'яні супутники, які заважають іншим пасажирам, ви маєте право поскаржитися провідникові. Він зобов'язаний повідомити про це начальнику потяга. А той, у свою чергу, може повідомити поліцію, яка допоможе "зустріти" бешкетників на найближчій зупинці.

  3. Кожен пасажир має право скористатися будь-якими медикаментами з обов’язкової аптечки провідника. Відтак, якщо вам стало зле у потязі, ви можете попросити ліки у провідника.

  4. У провідника можна взяти ремінь безпеки для дитини або дорослого пасажира, якщо він подорожує на верхній полиці. Ці ремені безпеки є в поїздах завжди, і їх зобов'язані надавати пасажирам верхніх полиць на першу вимогу. Якщо наданий ремінь на ваш погляд недостатньо міцний, ви також можете попросити його замінити.

  5. Прибирання постільної білизни входить у посадові обов'язки провідника, відтак, пасажири мають право виходити з потяга, не прибиравши за собою постіль і тим паче не повинні обов’язково здавати її провідникові.

  6. Якщо пасажир переплутав поїзд, він має право повернутися на початкову станцію безкоштовно.

  7. Пасажири також мають право сідати в будь-який вагон поїзда. Наприклад, якщо ви запізнюєтесь на потяг, і до його відправлення встигаєте дійти тільки до першого або хвостового вагона, а у вашому квитку вказані місця в іншому кінці поїзда, ви можете сісти в будь-який найближчий до вас вагон. Це правило актуальне для посадки на проміжних станціях, на яких потяг зупиняється на короткий проміжок часу.

*Повне або часткове відтворення матеріалу без письмової згоди редакції забороняється.