Що таке європротокол та як його оформити

Львівська область - одна з лідерів по Україні за кількістю дорожньо-транспортних пригод, які часто трапляються через нетверезе водіння. Втім, буває багато автопригод, у яких ніхто не постраждав, у цьому випадку можна оформити європротокол.

Тепер оформляти європротокол можна не лише у паперовому вигляді, але й у електронному, скориставшись смартфоном на місці події, без виклику патрульних. У вас також не вилучатимуть посвідчення водія та не потрібно буде йти в суд.

Що таке європротокол?

Євротокол - це спеціальний бланк, де фіксується інформація про дорожньо-транспортну пригоду. Бланк заповнюють усі водії, що стали учасниками автопригоди, щоби потім отримати страхове відшкодування, якщо на те є підстави.

Заповнювати його потрібно в одному екземплярі на будь-якому мобільному пристрої, що має доступ до інтернету та вбудовану камеру.

Паперовий бланк власник автомобіля отримує безкоштовно під час укладення договору обов’язкового страхування, так само безоплатно видається у разі втрати чи використання, на підставі письмової заяви, представником страхової компанії.

Читайте також: Як проголосувати на виборах не за місцем прописки, - ІНСТРУКЦІЯ

Слід зазначити, що практика європротоколу прийшла в Україну з Євросоюзу, де його використовують ще з 1950-х років. Для усіх країн, що використовують цей бланк, лицьова сторона ща структурою ідентична, відрізняється лише мова.

Насамперед, це потрібно, аби водії, що перебувають в іноземній країні, у разі ДТП могли зорієнтуватися, як заповнити європротокол.

Які підстави для заповнення європротоколу?

Скористатися європротоколом можна лише у тому випадку, коли всі зазначені нижче вимоги виконані.

Зокрема, у дорожньо-транспортній пригоді немає травмованих чи загиблих людей; учасниками автопригоди стало не більше двох автомобілів; усі водії-учасники автопригоди мають поліси автоцивільної відповідальності та погоджуються з обставинами ДТП, а також - усі водії не перебувають у стані алкогольного чи іншого сп’яніння чи під впливом лікарських засобів.

При цьому, вартість завданої шкоди при зіткненні не повинна перевищувати 50 тисяч гривень.

У випадку, якщо хоча б один із цих пунктів не виконаний, потрібно викликати поліцію на місце події для оформлення дорожньо-транспортної пригоди.

Читайте також: 6 кроків, як створити ОСББ у Львові

Окрім цього, для застовування електронного європротоколу, потрібно, щоби усі транспортні засоби, які потрапили у ДТП, мали діючі поліси внутрішнього страхування, а водії - справні мобільні телефони та ідентифікаційні дані про страхувальника (код ІНПП чи ЄДПОУ) і про транспортні засоби (номерні знаки, марку, модель).

У іншому випадку, система не зможе правильно ідентифікувати осіб, що стали учасниками дорожньо-транспортної пригоди.

Як заповнити європротокол?

При наявності паперового бланку - письмово, або в електронному вигляді за посиланням. Відповідно до рішення Президії МТСБУ (Моторно-транспортного страхового бюро України) від 13.07.17 № 403/2017, європротокол, оформлений в електронній формі, є повним аналогом європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.

Коли ви зайшли за посиланням для заповнення європротоколу, потрібно визначити умови автопригоди: для цього слід поставити галочку навпроти пунктів, які підходять вашому випадку.

Що таке європротокол та як його оформити, фото-1

Далі вводиться інформація про обидва автомобілі й система перевіряє наявність страхових полісів у водіїв.

Що таке європротокол та як його оформити, фото-2 Що таке європротокол та як його оформити, фото-3

Після цього потрібно зробити кілька різнопланових фото з місця події, якщо у когось з водіїв є відеореєстратор - поставити галочку.

Що таке європротокол та як його оформити, фото-4

Наступний крок - сфотографувати водійські права обох людей, що перебували за кермом автомобіля на момент зіткнення, та техпаспорти, або заповнити інформацію про ці документи вручну.

Що таке європротокол та як його оформити, фото-5 Що таке європротокол та як його оформити, фото-6

Потім система попросить увімкнути навігацію на смартфоні, щоби вказати точне місце автопригоди й відмітити його на карті.

Що таке європротокол та як його оформити, фото-7

Далі кожен із учасників дорожньо-транспортної пригоди вказує обставини події, обирає схему ДТП і вказує особисті дані свідків (якщо такі є).

Що таке європротокол та як його оформити, фото-8 Що таке європротокол та як його оформити, фото-9 Що таке європротокол та як його оформити, фото-10

У підсумку, кожному із водіїв пропонується перевірити усі заповнені дані та ввести код підтвердження, що прийде на особистий номер мобільного. Після цього система підтверджує реєстрацію європротоколу та пропонує відправити зразки на електронну пошту кожного із водіїв.

Що таке європротокол та як його оформити, фото-11 Що таке європротокол та як його оформити, фото-12 Що таке європротокол та як його оформити, фото-13 Що таке європротокол та як його оформити, фото-14

Що дає водієві європротокол?

Якщо водії заповнили європротокол, це означає, що мають право залишити місце пригоди. При цьому, вони не повинні інформувати поліцію про настання ДТП та звільняються від адміністративної відповідальності, що передбачена за вчинення ДТП.

Разом із тим, упродовж 3 днів з дати, коли сталася автопригода, звернутися зі своїм примірником європротоколу до страхової компанії. Якщо водії скористались електронним бланком, то уся інформація буде відправлена страховикам автоматично.

Повне або часткове копіювання матеріалу забороняється та вважається порушенням авторських прав

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію

Коментарі

Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?