Львівська область - одна з лідерів по Україні за кількістю дорожньо-транспортних пригод, які часто трапляються через нетверезе водіння. Втім, буває багато автопригод, у яких ніхто не постраждав, у цьому випадку можна оформити європротокол.
Тепер оформляти європротокол можна не лише у паперовому вигляді, але й у електронному, скориставшись смартфоном на місці події, без виклику патрульних. У вас також не вилучатимуть посвідчення водія та не потрібно буде йти в суд.
Що таке європротокол?
Євротокол - це спеціальний бланк, де фіксується інформація про дорожньо-транспортну пригоду. Бланк заповнюють усі водії, що стали учасниками автопригоди, щоби потім отримати страхове відшкодування, якщо на те є підстави.
Заповнювати його потрібно в одному екземплярі на будь-якому мобільному пристрої, що має доступ до інтернету та вбудовану камеру.
Паперовий бланк власник автомобіля отримує безкоштовно під час укладення договору обов’язкового страхування, так само безоплатно видається у разі втрати чи використання, на підставі письмової заяви, представником страхової компанії.
Читайте також: Як проголосувати на виборах не за місцем прописки, - ІНСТРУКЦІЯ
Слід зазначити, що практика європротоколу прийшла в Україну з Євросоюзу, де його використовують ще з 1950-х років. Для усіх країн, що використовують цей бланк, лицьова сторона ща структурою ідентична, відрізняється лише мова.
Насамперед, це потрібно, аби водії, що перебувають в іноземній країні, у разі ДТП могли зорієнтуватися, як заповнити європротокол.
Які підстави для заповнення європротоколу?
Скористатися європротоколом можна лише у тому випадку, коли всі зазначені нижче вимоги виконані.
Зокрема, у дорожньо-транспортній пригоді немає травмованих чи загиблих людей; учасниками автопригоди стало не більше двох автомобілів; усі водії-учасники автопригоди мають поліси автоцивільної відповідальності та погоджуються з обставинами ДТП, а також - усі водії не перебувають у стані алкогольного чи іншого сп’яніння чи під впливом лікарських засобів.
При цьому, вартість завданої шкоди при зіткненні не повинна перевищувати 50 тисяч гривень.
У випадку, якщо хоча б один із цих пунктів не виконаний, потрібно викликати поліцію на місце події для оформлення дорожньо-транспортної пригоди.
Читайте також: 6 кроків, як створити ОСББ у Львові
Окрім цього, для застовування електронного європротоколу, потрібно, щоби усі транспортні засоби, які потрапили у ДТП, мали діючі поліси внутрішнього страхування, а водії - справні мобільні телефони та ідентифікаційні дані про страхувальника (код ІНПП чи ЄДПОУ) і про транспортні засоби (номерні знаки, марку, модель).
У іншому випадку, система не зможе правильно ідентифікувати осіб, що стали учасниками дорожньо-транспортної пригоди.
Як заповнити європротокол?
При наявності паперового бланку - письмово, або в електронному вигляді за посиланням. Відповідно до рішення Президії МТСБУ (Моторно-транспортного страхового бюро України) від 13.07.17 № 403/2017, європротокол, оформлений в електронній формі, є повним аналогом європротоколів, надісланих або пред’явлених страховику у паперовій формі.
Коли ви зайшли за посиланням для заповнення європротоколу, потрібно визначити умови автопригоди: для цього слід поставити галочку навпроти пунктів, які підходять вашому випадку.