Помічник

Як подати проект на Громадський бюджет, - ІНСТРУКЦІЯ
Допомагаємо розібратися
7 materials
1

У Львові триває подача документів на Громадський бюджет. 032.ua зібрав підказки для охочих реалізувати власну ідею.

 

2
Що таке Громадський бюджет

Програма бюджету участі або Громадського бюджету надає шанс мешканцям перетворити своє місто на місце мрії, пропонуючи проекти, які будуть реалізовані владою наступного року. Бюджет участі – демократичний процес, який дає можливість кожному жителю брати участь в розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів або голосування за них.

3
Цьогорічні нововведення

Окрім поділу проектів на великі і малі, цього року проекти поділятимуть на дві нові категорії — освітні і неосвітні. За неосвітніми проектами зарезервовано не менше 40% коштів Громадського бюджету. Натомість, освітні проекти, з огляду на їхважливість, мають змогу претендувати на 60% коштів. Як і раніше, малі проекти матимуть кошторис — від 50 тис. грн до 500 тис. грн; великі проекти — від 500 тис. грн і до 3 млн. грн.

4
Терміни подачі документів

Подача документів на Громадський бюджет 2018, яка стартувала 15 серпня, триватиме до 15 вересня.

5
Як подати проект

Заявки можна подати в електронній формі на сайті Громадського бюджету Львова (gb.city-adm.lviv.ua). Зареєструвавшись на сайті через BankID, подати заяву можна, скориставшись кнопкою «Подати проект» та заповниши форму:

1. Вказати назву проекту (сформульовану коротко і чітко, має містити не більше 6-8 слів);

2. Описати проект (спробуйте в 2-4 реченнях розкрити суть проекту і його ключову відмінність);

3. Обрати категорію проекту (запроваджено поділ на дві категорії: «Освітні проекти» та «Інші проекти». До «освітніх» відноситимуться всі проекти, реалізація яких стосується приміщень або територій шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів професійно-технічної освіти, вищих навчальних закладів, крім закладів позашкільної освіти. «Інші проекти» - це ідеї, реалізація яких не стосується освітньої сфери).

4. Вказати локалізацію (спочатку виберіть зі списку район або, якщо проект стосується всього міста, вкажіть значення "все місто". Далі уточніть мікрорайон і / або житловий масив, якщо це можливо, а також точну адресу, якщо результат проекту буде прив'язаний до якогось конкретного будинку (наприклад, ремонт школи чи сквер перед будинком) і його назву, якщо це якась установа (школа, садок, лікарня, бібліотека тощо).

6
Як проголосувати

Щоб проголосувати на сайті, потрібно пройти авторизацію і ввести деякі дані із паспорта. Варто зауважити, що проголосувати у такий спосіб можуть лише власники львівської прописки.

Мешканці міста, які не мають відповідної реєстрації місця проживання, можуть проголосувати винятково у ЦНАПі. Для цього потрібно засвідчити, що ви працюте або вчитеся у Львові.

Автор не може голосувати за свій проект.

7
Що робити, якщо я не маю можливості подати проект онлайн

Якщо з якихось причин вам не вдасться зареєструвати проект на сайті, це можна зробити у будь-якому центрі надання адміністративних послуг. При цьому із собою слід мати електронний носій із записом аплікаційної форми і зареєструватися в ЦНАП.

До слова, торік переможцями Громадського бюджету визнано 38 проектів: 4 великі та 34 малі проекти. З них 5 проектів реалізовано, 31 перебуває на стадії реалізації, згідно з планами.

Коментарі

Рубрики
Показати
Хочете додати 032.ua на головний екран і бути в курсі новин?