У зв’язку з пандемією коронавірусу COVID-19 у світі та зростанням кількості нових випадків захворювання, українцям рекомендують утриматися від поїздок за межі України без нагальної необхідності. Якщо ж все-таки плануєте поїхати за кордон, слід дотримуватися кількох простих правил.

Насамперед, орієнтуватися на актуальні офіційні дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо поширення коронавірусної інфекції у світі та найбільш уражених регіонів. Перевірити інформацію про країни, які уже відкрили чи планують відкрити кордони для туристів, і які там правила проходження кордону. Деякі країни запроваджують обов'язкову 14-денну обсервацію, деякі вимагають сертифікату про перевірку на COVID-19, деякі - наявності страхового полісу чи особливих дозволів від влади тощо.

Найкраще їхати за кордон на відпочинок за допомогою турфірми, тоді оператор перевіряє усю необхідну інформацію. Якщо ж ви вирішили зекономити й купити квитки та забронювати житло самостійно, про актуальні дані щодо пандемії має знати авіакомпанія. Окрім цього, слід заздалегідь підготувати контакти дипломатичної установи України в країні, куди ви плануєте їхати, та представництва цієї країни в Україні. Зазвичай посольства і консульства публікують актуальну інформацію на сайті щодо пандемії або можуть надати її телефоном.

Для власної безпеки обов'язково потрібно оплатити страховий поліс і ретельно вивчити усі умови. Головне - переконатися, що він покриває втрати, що можуть виникнути у випадку надзвичайної ситуації, в тому числі, інфікування коронавірусом. При собі під час поїздки варто тримати додаткові кошти на випадок надзвичайної ситуації (скасування зворотних рейсів та необхідність придбати нові квитки, вимушене перебування в країні понад запланований термін тощо). Рекомендовано взяти як готівку, так і платіжні картки. Не зайвим буде запастися необхідними вам для лікування чи профілактики препарами, засобами першої допомоги.

Варто перед поїздкою відвідати і сімейного лікаря та перевірити стан власного здоров'я. Не лише на відсутність коронавірусу в організмі, а й будь-яких інших хворіб. Особливо це стосується осіб старшого віку та тих, хто має хронічні захворювання, наприклад, бронхіальну астму, діабет, серцево-судинні захворювання тощо.

Якщо ви потрапили в країну, де раптово посили карантинні обмеження, найперше слід зв'язатися з найближчою дипломатичною установою України. Представникам України потрібно надати інформацію про своє місце перебування і контактні дані. Список закордонних дипломатичних установ нашої країни ТУТ.

В Україні створили також веб-ресурс "ДРУГ" (ДобровільнаРеєстраціяУкраїнськихГромадян при подорожах за кордон). У анкеті подорожуючий вводить дані про себе, контакти, місце перебування та майбутній маршрут і телефони контактних осіб. За допомогою цього сайту консули України матимуть усю інформацію про вас у цифровій базі.

Старайтесь уникати подорожей в країни чи місцевості, де фіксують високі показники захворюваності на коронавірус. Уважно слідкуйте за актуальною інформацією про пандемію в Україні та за новинами в країні, яку плануєте відвідувати. Обов'язково дотримуйтеся всіх вимог місцевих органів влади щодо карантину. Корисну інформацію також публікують на сайті Міністерства закордонних справ України і у фейсбуці та на вебресурсі "Поради подорожуючим від Консульської служби України.

Якщо ви потрапили у ситуацію, де вашому життю чи здоров'ю загрожує небезпека, слід звернутися на "гарячу лінію"найближчої дипломатичної установи України (список номерів) або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України за номером +38-044-238-16-57 чи на електронну пошту [email protected]

Інтерактивна онлайн-карта від МЗС також дозволяє перевірити актуальний режим в’їзду та транзиту для громадян України у будь-якій країні світу. Знайти її можна за посиланням.

Читайте  також: Відпустка під час пандемії: куди та за скільки полетіти за кордон українцям у 2020 році