У Львові на базі комунальної ветклініки "Лев" уже кілька років поспіль надають послуги з безкоштовного чікування собак. Клініки-партнери по Львову надають пільги на таку процедуру. Попри те, що чіпування - надійний та найбільш гуманний спосіб ідентифікації тварин, існує багато міфів щодо цього. У ЛКП "Лев" пояснили, де вигадка, а де правда про чіпування собак.
Міф 1. Висока вартість
Перша комунальна ветклініка Львова - ЛКП "Лев" надає послугу з чіпування собак безкоштовно. Партнери проєкту, приватні клініки пропонують пільгову вартість за процедуру - до 100 гривень.
Міф 2. Немає сканерів
Для того, щоб зчитати чіп на тварині, потрібно мати спеціальний сканер, який відобразить по коду всю інформацію про тварину та її власника з бази даних. Зчитати чіп можна у будь-якій ветеринарній клініці.
Міф 3. Болюча процедура
Мікрочіп - це електронний чіп розміром 2,12х12 мм (як рисова зернина), який вводиться тварині підшкірно методом звичайної ін’єкції та не завдає жодної шкоди здоров’ю чотирилапого.
Міф 4. Для породистих
Коли собака губиться, незалежно від породи, її господарі шукають свого улюбленця. Вуличних песиків також чіпують, це допомагає відслідкувати кількість тварин і вести облік перевірених лікарем собак-безхатьків. Тим паче, що у ЛКП "Лев" стараються прилаштувати своїх підопічних у добрі руки.
Міф 5. Для виїзду за кордон
Дехто переконаний, що чіп потрібен тварині лише у випадку подорожі за кордон. Втім, як уже було сказано, у чіпування є свої переваги й для господарів тварин в Україні. Більше того, у Львові з 23 січня 2020 року діє ухвала міської ради "Про затвердження Правил утримання і поводження з домашніми тваринами у м. Львові", яка зобов'язує власників собак використовувати чіп для ідентифікації тварин.
Міф 6. Кліпса у вусі
Вважається, що чіп - це виключно "сережка" у вусі тварини, але є багато методів чіпування. Кліпси у Львові використовують для ознакування безпритульних собак, які пройшли усі ветеринарні процедури та мають опікунів серед волонтерів і небайдужих містян.
Міф 7. Особисті дані
Декого зупиняє від чіпування думка про те, що особиста інформація про власника буде з'являтися у одному вікні з анкетою тварини. Насправді, мікрочіп містить лише 15-значний унікальний номер. Під час реєстрації його "прив'язують" до профілю людини в базі даних animal-id.net.
Міф 8. Виключно для безпритульних
Чіпування є необхідною умовою реєстрації УСІХ собак у міському реєстрі. У разі, якщо тварина загубилася, її можна легко повернути власнику, зчитавши чіп у будь-якій ветклініці. Власник тварини негайно отримає повідомлення про місце зчитування чіпу.
Додамо, статистика свідчить, що у містах-мільйонниках щодня губиться близько 20 собак. Лише 15% господарів вдається знайти своїх улюбленців, тоді як інші тварини стають безпритульними. З 1 лютого 2020 року у Львові прочіпували 145 собак. Загалом на базі підприємства можуть безкоштовно прочіпувати 5000 собак цілком безкоштовно у рамках грантової програми ЛКП "Лев" з проєктом Animal-ID.net. Зазначимо, що обов’язкове чіпування тварин ввели у 19 європейських країнах з 26.
Читайте також: 10 чарівних собачок з ЛКП "Лев" шукають добрих господарів, - ФОТО