Нещодавно в Україні запустили проєкт “Мій телефонний друг”. Він спрямований на підтримку людей, які опинилися на самоті. Волонтери телефонуватимуть тим, хто цього потребує. 

Як передає 032.ua, таку ініціативу запровадив Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та "Українська Волонтерська Служба" (УВС) як реакцію на наслідки COVID-19 в Україні. Чимало людей, переважно старшого віку, в умовах самоізоляції опинилися сам на сам зі своїми проблемами. У рамках проєкту, небайдужі їм телефонуватимуть, щоб дізнатися чи усе добре, поділитися корисною інформацією або просто вислухати. Таким чином сподіваються вирішити проблему самотності, яка загострилася в умовах пандемії.

Фото надали представники проєкту "Мій телефонний друг"

Стати волонтером може кожен чи кожна охоча. Насамперед, творці проєкту сподіваються на українську молодь. Передбачається, що окрім прямої підтримки окремих осіб, “Мій телефонний друг” дозволить розвінчати міф про те, що незнайомці не готові допомагати безкорисно. Такий проєкт не є чимось цілком новим у світі. Успішно ініціатива telephone befriending працює, до прикладу, у Великобританії, де 250 000 волонтерів підтримують самотніх літніх людей.

Якщо ж вам чи комусь із ваших близьких в Україні потрібне регулярне спілкування, телефонуйте на “гарячу лінію” проєкту за номером: 0 800 202 147. Лінія працює з понеділка по п’ятницю 12:00 до 20:00.

Як стати телефонним волонтером?

Фото надали представники проєкту "Мій телефонний друг"

Щоб стати телефонним волонтером в Україні, потрібно зареєструватися на платформі “Мій телефонний друг” та ознайомитися з інформацією і порадами від експертів проєкту.

Крок 1. Зайдіть на сайт проєкту

Перейдіть на головну сторінку сайту “Мій телефонний друг” і натисніть кнопку “Приєднатися”.

Крок 2. Заповніть анкету

Далі вам запропонують ввести свої персональні дані - прізвище й ім’я, електронну пошту, номер телефону й населений пункт.

Крок 3. Пройдіть короткий онлайн-курс

Після успішної реєстрації, волонтерам надають доступ до короткого онлайн-курсу. На завершення видають пам’ятку волонтера та сертифікат про його проходження.

Крок 4. Оберіть свого друга

На сайті є можливість обрати людину, з якою волонтер буде в подальшому контактувати. Це - “телефонний друг”, з яким людина тривалий час спілкуватиметься. Є можливість обрати когось з аналогічними зацікавленнями.

Крок 5. Спілкування

Волонтерська кампанія передбачає щотижневе спілкування зі своїм “телефонним другом”. Це як мінімум дві розмови на тиждень по 15 хвилин, але зазвичай учасники проєкту спілкуються частіше й довше з власної ініціативи.

Крок 6. Досвід

Спілкування саме по собі та підтримка інших людей - це уже значний бонус, але волонтери, які відповідально виконуватимуть роботу, отримають і низку бонусів. Це онлайн-зустрічі, вікторини і челенджі, а також сертифікат із підтвердженням свого волонтерського досвіду наприкінці програми.

Читайте також: COVID-19, домашнє насильство та потребуючі: як підтримують самотніх матерів, літніх людей та безхатьків на Львівщині