У Головному управлінні Державної податкової служби у Львівській області розповіли про можливі випадки шахрайства, коли зловмисники прикидаються податківцями та приходять до платників податків "на перевірку". Відтак, для попередження зловживань, слід пам'ятати кілька простих кроків, як відрізнити справжнього податківця від несправжнього.

За ст. 81 Податкового кодексу України посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, а також попередньо пред'явивши чи надіславши відповідне направлення на проведення перевірки.

У направленні мають бути вказані: дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити ФОПа чи об'єкта, який перевіряється; мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника (його заступника або уповноваженої особи) контролюючого органу, що скріплений печаткою контролюючого органу.

Податківець повинен мати про собі також копії наказу про проведення перевірки, де вказано аналогічну інформацію; службове посвідчення особи, яка зазначена в направленні на проведення перевірки.

Якщо службовець не хоче показати відповідні документи або у них є порушені вимоги, це є підставою недопустити таку людину до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки. Таким чином, якщо "податківець" виявиться шахраєм, можна буде убезпечити себе. І про відповідні відпадки просять повідомляти у Головне управління ДПС у Львівській області.

Читайте також: Як подати декларацію про майновий стан і доходи