На Львівщині обладнали 56 “швидких” GPS-навігаторами

Відповідну інформацію підтвердив сьогодні головний лікар Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Юрій Пацюрко.

Про це повідомляє кореспондент 032.ua.

Серед переваг GPS-зв'язку є те, що ми бачимо на моніторі комп'ютера: чи машина стоїть або ж їде, з якою швидкістю і куди рухається

За словами Юрія Пацюрка, станом на сьогодні, всі GPS-навігатори, які були закуплені, вже встановлені на 56 карет “швидкої” медичної допомоги для візуального контролю кожної з машин.

“Серед переваг GPS-зв'язку є те, що ми бачимо на моніторі комп'ютера: чи машина стоїть або ж їде, з якою швидкістю і куди рухається, яке напруження електромережі та заряд акумулятора. Окрім цього, тепер ми можемо відслідкувати та перевірити факт того чи іншого виїзду на виклик до хворого та зменшити розхід пального”, - зазначив Юрій Пацюрко.

На жаль, GPS-навігатори не дають зв'язку з водіями машини, тому керівництво екстреної медичної допомоги Львівщини додатково закупило 600 номерних карток одного із операторів України, які роздали працівникам у кожну “швидку”. “Таким чином, нам вдалось покращити роботу “швидких”, поєднавши GPS та телефонний зв'язок”, - зауважує Юрій Пацюрко.

Також головний лікар Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розповів, що області є 17 “швидких”, які обладнані радіозв'язком.

“Ми маємо свою частоту, ретранслятори, станції архівації, спеціально зроблені для цього радіозв'язку. Дана система працює на цих декількох “швидких”, ще з 2010 року та була створена для виконання завдань під час Євро-2012. Зокрема, ретранслятори ставилися на найбільш швидкісну та небезпечну трасу — “Київ - Чоп”. Відтак, це не лише забезпечення візуального контролю з машинами, а й зворотній зв'язок з бригадами та навіть архівування їхніх розмов”, - каже Юрій Пацюрко.

Хоча радіозв'язок є значно кращим, проте він дороговартісний, і зараз медики мають можливість користуватись GPS-зв'язком, якому належить чимала роль в організації надання вчасної екстреної медичної допомоги населенню.

Читайте також: ТОП-5 проблем роботи «швидкої» медичної допомоги Львівщини.

Партнерський спецпроект
11:00, Вчора