У Львові вшанували жертв Голокосту: ТОП-5 думок про трагедію

Сьогодні у Львові та багатьох містах Європи та світу згадують жертв невинно убієнних у трагедії Голокосту. 032.ua підготував для Вас ТОП-5 думок, які висловили сьогодні у Львові під час вшанування загиблих

Не можна знищувати людину через її віросповідання

“Ми повинні зробити все можливе, щоб у 21 столітті не повторилися ті жахіття, які були пережиті народами у минулому столітті. Не можна знищувати людину лише через те, що вона належить до іншої нації чи релігії. Це неприпустимо”,- вважає заступник голови ЛОДА Юрій Підлісний

Сьогодні ми згадуємо тих євреїв, які невинно були убитими через те, що вони євреї

Ми пережили трагічне століття

«Ми з вами пережили трагічне двадцяте століття. Вбивали тисячами, катували, знущались. Сьогодні ми згадуємо тих євреїв, які невинно були убитими через те, що вони євреї. Це велика трагедія для усіх людей доброї волі, для Львова», - вважає Андрій Садовий, міський голова Львова.

У Львові вшанували жертв Голокосту: ТОП-5 думок про трагедію (фото) - фото 1

На цій землі відбувся провал людських цінностей

«Євреї того покоління, люди, які не бачили ні дідусів, ні бабусь. Коли живеш у тій країні, де це не відбулось, можливо, ти не так тяжко відчуваєш ту трагедію, ту глибину того нещастя, повний провал у всіх людських цінностях, який відбувся на цій землі.

Коли 40 років назад я потрапив в Ізраїль, я зміг глибоко усвідомити, що відбулось, я дійшов висновку, що це нещастя і лише Бог може зрозуміти, як все це відбулось. Висновки, які ми в Ізраїлі почерпнули з Голокосту, - це те, що варто сподіватись на себе, треба вірити, треба продовжувати жити. Слава Богу в нас є наша держава, яка може нас захистити і яку ми намагаємось оберігати. Я бажаю, щоб у ці тяжкі часи Україна змогла мобілізуватись та змогла за себе постояти», - вважає Іцхак Кармель Каган, заступник посла держави Ізраїль в Україні.

У Львові вшанували жертв Голокосту: ТОП-5 думок про трагедію (фото) - фото 2

Голокост викликає огиду та скорботу

«Є такі події у житті, які викликають жах, огиду та скорботу. Одна з цих подій – Голокост. Коли були знівельовані усі моральні та людські цінності. Масштаб цієї події приголомшує - більше 6 мільйонів євреїв, українців, поляків, білорусів було знищено.

У цей день я не можу не згадати таких людей, як праведників світу в Україні - їх 2472 людини. Ці мужні люди рятували, ховали євреїв у своїх домівках, ризикуючи своїм життям, життям своїх дітей, вони їх рятували від гетто, від концтаборів, від Бабиного Яру. В цей великий день проходять меморіальні заходи у містах, містечках, люди шанують пам'ять і думають про те, що це не повинно повторитись. Ми повинні пам’ятати про це, тому що без минулого немає майбутнього. Я хочу, щоб ми передавали наступним поколінням не тільки досвід, не тільки наукові знання, я хочу, щоб ми розповідали про таке страшне явище як Голокост. Я хочу, щоб кожен з нас вирішив для себе, що він може зробити, щоб такі страшні слова, як нацизм, тероризм, Голокост залишились лише словами у підручниках історії», - наголосив Олег Вишняков, глава єврейського Фонду з культурних зв`язків, Почесний Консул держави Ізраїль в Західному регіоні України.

У Львові вшанували жертв Голокосту: ТОП-5 думок про трагедію (фото) - фото 3

Мученицька смерть наших батьків болить нам досі

“Моє покоління народжене вже після трагедії Голокосту, однак мученицька смерть наших батьків і дідів болить нам і досі. Сьогодні мої дві Батьківщини знову змушені боротись за своє право на державність та незалежність. Проте я вірю, що ми вистоїмо”, - наголосив директор Всеукраїнського єврейського благодійного фонду «Хесед-Ар'є» Ада Діанова

Нагадаємо, за ініціативою Ізраїлю, США та інших держав 1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій постановила, що 27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту буде відзначатися щорічно.