Показники публічності у Львівській міськраді знизилися більш, ніж на 10% – з 61% до 49%
Про це сьогодні, 11 листопада, розповіла інформаційний директор Громадської мережі «Опора» у Львові Ірина Швець, повідомляє кореспондент 032.ua
Читайте також: у Садового працює 22 радники
«Якщо оцінювати результати Індексу публічності Львова, то у порівнянні з минулим роком, позиції місцевого самоврядування в рейтингу публічності погіршилися. Міська рада тепер потрапила у категорію муніципалітетів з «низьким рівнем публічності», а самі результати вимірювання знизилися більш, ніж на 10% – з 61% до 49%», – зазначила Ірина Швець, яка вимірювала Індекс публічності міста.
За її словами, насамперед такий низький рейтинг пов’язаний з трьома чинниками, які підпадали під оцінювання. Так, жодна з постійних депутатських комісій не звітувала про свою роботу за минулий рік.
На порталі депутатів ЛМР також немає звітів жодного з 90 обранців. Також міськрада не затверджує графіки звітування депутатів і не володіє інформацією про кількість депутатів, які провели звітування перед громадами; також не ведеться облік зауважень і пропозицій, що висловили виборці на адресу міської ради.
Додамо, якщо поглянути на результати досліджень у всіх 24-ох обласних центрах, то Львів займає одинадцяту позицію. Лідерами у рейтингу публічності є Івано-Франківська та Вінницька міськради
Довідка 032.ua
Таке порівняльне дослідження проводиться другий рік поспіль – у 2013-му проект охопив 11 міст, а в 2014 році об’єктом моніторингу стали муніципалітети усіх обласних центрів України. Активна фаза дослідження тривала протягом липня-вересня й за цей період учасники вимірювання подали більше 700 запитів на отримання публічної інформації і здійснили близько 400 моніторингових візитів.
Читайте також: Садовий відкритий до львів'ян лише на 50%, - результати спостереження «ОПОРИ»