Латинський вислів, як ніколи є актуальним у нашому мирному та спокійному Львові.
І хоча зона проведення антитерористичної операції охоплює східні області України, а у Львові, на щастя, не чути пострілів, люди знаходяться у передчутті війни. У львівських матерів болять серця, адже в АТО знаходиться п’ять тисяч львів’ян. А загиблих в зоні проведення АТО вже охрестили другою Небесною Сотнею. За захист України віддали свої життя більше ста львів’ян.
У львівських матерів болять серця, адже в АТО знаходиться п’ять тисяч львів’ян
В повітрі вітає напруга, а щовечора львів’яни не пропускають жодний випуск новин із черговими подробицями так званого перемир’я. Нові повідомлення про загиблих – усі сприймають як особисту трагедію.
Ми не будемо говорити про те, що у Львові скасували практично усі розважальні заходи та рідко, коли почуєш залп фейверку. Усе це, звичайно важливо – з моральної точки зору. Як можна розважатися, коли міста на іншій стороні мапи українці здригають від пострілів. А люди не закривають вікна, навіть коли прохолодно, аби їх не вибило від вібрації вибуху.
Ми поговоримо про конкретні дії. Що слід робити, а головне ДЕ ЦЬОГО навчитися, якщо ви опинитеся у зоні військових дій
На минулому тижні у Львові розгорнулась величезна кампанія по підготовці людей до війни. Усе те, що протягом 20 років незалежності наполегливо розвалювали (армію, військові кафедри, озброєння), зараз намагаються відновити у вкрай стислі терміни та без необхідного фінансування.
За словами керівника групи військово-політичних досліджень «Інформаційний спротив» Дмитра Тимчука, в той час коли армія налічувала 184 тис. осіб, чисельність військових за нормами мала становити до 450 тис. осіб.
«При цьому в Збройних силах України також існувала абсолютно божевільна пропорція між переважаючими небойовими структурами (органи управління, військові виші, науково-дослідні і медичні установи, структури забезпечення) і бойовими частинами і підрозділами. Реальна чисельність бойових підрозділів по штатам мирного часу не перевищувала 26 тис. осіб», - сказав Тимчук.
Відтепер в школи повернуть «воєнку» - урок захисту вітчизни. Школярів знову вивозитимуть на полігон, аби діти змогли побачити зброю не лише у кіно, але й потримати в руках і навчитися поводитися із нею.
Школярів знову вивозитимуть на полігон, аби діти змогли побачити зброю не лише у кіно, але й потримати в руках і навчитися поводитися із нею
Аби війна не настала зненацька, ведеться активна підготовка і педагогів. Декілька днів тому львівських «фізруків» навчили основам самозахисту, аби згодом школярі змогли вивчити основи самозахисту під час звичайних уроків фізкультури. Вже незабаром такі уроки введуть у шкільну програму.
«Вводити в шкільну програму навчання з базових основ самозахисту є дуже важливим, особливо сьогодні, зважаючи на ситуацію, яка є в нашій країні. Ми повинні змінити наше ставлення до фізичної культури, оскільки живемо у воєнний час. Сьогоднішні старшокласники повинні загартовувати свій дух і силу, бо вже за декілька років вони можуть бути захисниками нашої батьківщини», - зазначає Сергій Мутін, президент спортивного клубу кіокушинкай карате «Канку».
Готуються до війни навіть у соцмережах
У соціальній мережі з’явились відповідні спільноти, у яких можна дізнатися з чого складається автомат та пістолет. Люди розуміють, не навчишся сам – не навчить ніхто. Активісти закликають долучитися до захисту Вітчизни, викладають буклети, макети та різноманітну інформацію про комплектуючі зброї, основи самозахисту та базові знання з домедичної допомоги.