Де у Львові шукати допомоги, якщо ти – біженець з Криму або Сходу України

До редакції 032.ua надійшов лист від стурбованої жінки, родина якої мешкає у Слов’янську та боїться за своє життя. Куди йти та на яку допомогу очікувати у Львові, якщо ви прийняли рішення зібрати валізи та приїжджати до Львова.

«Доброго дня! Моя сім'я проживає в м.Слов'янськ, умови життя стають все більш небезпечними. Хочу дізнатися, чи можливо отримати від мерії Львова допомогу. Якщо так, яку саме (житло, влаштування на роботу).  Дякую за відповідь. З повагою, Поліна», - написала мешканка Слов’янську до редакції 032.ua.

Отож, перше на що слід звернути увагу – це телефон гарячої лінії, куди слід дзвонити. Там спеціалісти запишуть усі ваші координати та передадуть їх у департамент соціального захисту, де вирішуватимуть вашу долю. На цьому функція цієї служби закінчується.

Телефон гарячої лінії, яка займається біженцями.

235 73 73

На сьогоднішній день немає жодної державної підтримки або фінансування із боку влади

Кореспонденту 032.ua вдалось зв’язатися із департаментом на вул. Митрополита Андрея, 10. Там спеціаліст роз’яснила, на яку допомогу очікувати від львівської влади та волонтерів, що займаються розселенням біженців в області.

 «На сьогоднішній день немає жодної державної підтримки або фінансування із боку влади. Допомогу біженцям у Львові можна назвати волонтерським рухом», - зазначає Марія Володимирівна.

Окрім того, мешканцям сходу України слід розуміти, що безкоштовні квартири тут також не видають. Лише тимчасове помешкання в області, навіть не у Львові.

«Тим, хто приїжджає з Криму та східних областей ми сприяємо поселенням. Але здебільшого самі ж львів’яни дають дах над головою біженцям.  Все дуже індивідуально. Хтось отримує житло на два місяці, комусь дозволяють безкоштовно жити пів року. Якщо взагалі немає житла, розселяємо до готелів. Але максимум на три тижні», - каже Марія Володимирівна.

Здебільшого самі ж львів’яни дають дах над головою біженцям

Щодо пошуку роботи, тут також немає якогось спеціального відношення. Усі новоприбулі стають на облік в центр зайнятості, де для них підбирають роботу спеціалісти.

«Спеціального ставлення до біженців  немає. Вони отримають тут медичне обслуговування, дітей влаштовуємо у школу, а безробітні йдуть до львівського центру зайнятості, де їх консультують спеціалісти. Біженцям зі сходу України допомагає Департамент соціального захисту населення, до якого долучаються медичні установи, представники міграційних служб, фонд соціального страхування та інші структури», - підкреслила Марія Володимирівна.