Торік у Львові зареєстровано 2 випадки захворювань на тропічну малярію, які завезені з Гвінеї та Замбії.
«На сьогодні існує ризик виникнення місцевих випадків захворювань на малярію. Насамперед, це зумовлено наявністю переносника, природними умовами, де існують умови для виплоду та розвитку переносника, сприятливої температури навколишнього середовища для розвитку збудника в тілі комара та збільшення кількості міграційних процесів», - розповідають у прес-службі Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області.
У відомстві просять звернути особливу увагу на організацію виконання протималярійних санітарно-гідротехнічних заходів на гідрооб’єктах з метою запобігання масового виплоду переносників, в тому числі проведення дезінсекційних, ларвіцидних обробок анофелогенних водойм, а також проведення хіміопрофіктики малярії особам, які виїжджають в ендемічні з малярії місцевості.
Дирофіляріоз - єдиний трансмісивний гельмінтоз, що реєструється в країні і має тенденцію до зростання. За період 2011-2013р.р. серед жителів Львівської області зареєстровано 9 випадків захворювання на дирофіляріоз місцевого зараження, всім проведене хірургічне втручання, хворі знаходяться на диспансерному обліку.
З огляду на наявність переносників збудників набуває актуальності в останні роки вісцеральний лейшманіоз, 2 місцевих випадки якого були летальними, з них один у жителя Львівської області (зараження відбулось в АР Крим).