Львівське міське управління ГУ Держсанепідслужби у Львівські області повідомляє, що за підсумками моніторингу впродовж 4-го тижня 2014 року (20.01.14-26.01.14) у Львові захворіли 3463 особи.
Тобто, інтенсивний показник становить 42,9 при епідпорозі 108,8. У порівнянні з минулим тижнем показник захворюваності зріс на 4,2%. Водночас серед захворілих 46,7% – це діти до 17 років. Про це інформує прес-служба Львівської міської ради.
Фахівці Львівського міського управління ГУ Держсанепідслужби у Львівські області звертаються до мешканців міста з проханням заради недопущення ускладнень епідситуації з грипу та ГРВІ у Львові, уважно ознайомитись із пам’яткою щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій та дотримуватись вказаних рекомендацій у побуті.
ПАМ’ЯТКА
З профілактика грипу та ГРВІ
Грип — це вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями, які вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. Радіус зони розповсюдження інфекції складає 2 метри.
Людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.
Можна легко уникнути зараження грипом навіть під час епідемії, якщо дотримуватись кількох простих речей:
Якщо з'явилися ознаки хвороби, додаються ще кілька нескладних заходів:
ü Якщо вас непокоїть стан вашого здоров'я — обов'язково звертайтеся до лікаря, але викликайте його додому.
ü Залишатися вдома при перших ознаках хвороби — не йти на роботу або, якщо захворіла дитина, не вести її до школи чи дитячого садочка, щоб не провокувати погіршення стану хворого і не наражати оточуючих на небезпеку, яка може виявитися смертельною для деяких з них.
ü Прикривати рот і ніс під час кашлю та чхання — аби запобігти розпорошенню інфікованих краплин слизу, які є основним джерелом зараження. Бажано робити це за допомогою одноразових серветок, які після використання одразу викидати у смітник.
Дотримання цих елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.
Групи ризику
Усі засоби профілактики грипу мають особливе значення для людей, які належать до груп ризику. Для цих людей грип становить найбільшу небезпеку, а вчасна регулярна профілактика здатна врятувати життя.
До груп ризику входять:
ü діти до 5 років (особливо — діти до 2 років);
ü вагітні жінки;
ü люди віком від 65 років;
ü люди з надмірною вагою;
ü хворі на діабет;
ü хворі на хронічні серцево-судинні захворювання;
ü хворі на хронічні захворювання легенів;
ü люди з іншими тяжкими хронічними захворюваннями;
Крім того, існують професійні групи ризику:
- медичні працівники;
- вчителі й вихователі;
- продавці;
- водії громадського транспорту;
- усі, хто працює в багатолюдних місцях.
У цих людей немає ніякої можливості уникнути перебування поряд із хворими людьми, тому для них особливе значення мають усі без винятку засоби інфекційного контролю і профілактики грипу.
Вакцинація: найефективніший засіб захисту
Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то вакцинуватися можна і впродовж всього сезону. Всупереч поширеному міфу, це не ослаблює, а посилює здатність організму протистояти грипу.
Жінки, які годують грудьми, можуть бути вакциновані. Крім того, будь-яке грипоподібне захворювання не є підставою для припинення грудного вигодовування.
Особливо важливою вакцинація є для представників груп ризику, оскільки вона значно збільшує шанси цих людей відвернути смертельні наслідки хвороби.