Тільки 40% офісних працівників регулярно займаються фітнесом і виконують фізичні вправи. Кожен п’ятий взагалі не обтяжує себе фізичними навантаженнями, а решта згадують про «здорове тіло» рідко й безсистемно.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua. А проте люди, які ведуть малорухливий спосіб життя, більш схильні як до нервового виснаження, так і до серцево-судинних захворювань. І це привід замислитись.
Згідно з даними, оприлюдненими ВООЗ за 2011-2012 рр., Україна посідає перше місце серед європейських країн за кількістю серцево-судинних захворювань. Нездорове харчування, малорухливий спосіб життя, а також наявність шкідливих звичок — усе це сприяє розвитку величезного спектру захворювань. Офісні співробітники потрапляють у зону ризику — засиджуючись в офісах допізна, вони не встигають займатись спортом, давати регулярне фізичне навантаження своєму організму.
Як стверджують спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров’я, мінімальне необхідне фізичне навантаження для людей у віці від 18 до 65 років — це півгодини помірної фізичної активності 5 разів на тиждень. Але, як виявилось у результаті опитування, тільки третина офісних співробітників регулярно займається спортом і виконує фізичні вправи як мінімум раз на два дні. І всього лише один із десяти знаходить час для щоденних занять спортом.
Решта ж наражають своє здоров'я на небезпеку всіляких «офісних» хвороб: 22% «білих комірців» згадують про спорт лише кілька разів на місяць, ще 22% займаються безсистемно, «набігами», а кожен п’ятий офісний співробітник взагалі не дружить із фізкультурою. Найчастіше причина такого ставлення до власного здоров’я криється в банальному бракові часу.
Якщо ж офісним працівникам і вдається вирвати хвильку для занять спортом, то кожен третій тренується, не виходячи з дому. Прекрасна стать надає перевагу заняттям у тренажерному залі: 43% жінок відвідують фітнес-зали і спортивні клуби. В аналогічній поведінці зізналось тільки 28% чоловіків. Вправи на свіжому повітрі не менш популярні й приваблюють переважно сильну половину людства (26% офісних співробітників і 11% співробітниць можна зустріти на спортивному майданчику або стадіоні).
А ось привести себе в форму або трошки розім’ятись після сидіння перед комп’ютером просто біля робочого місця може собі дозволити далеко не кожен. Тільки один із десяти офісних співробітників має можливість зняти напруження, граючи в настільний теніс або ж займаючись на турніку просто в стінах офісу. Наявністю тренажерного залу на території компанії можуть похвалитись лише 7% опитаних. Бігова доріжка і спортивний майданчик — ще більш рідкісне явище в малорухливому світі працівників офісу. Приблизно троє із чотирьох офісних співробітників працюють у компаніях, на території яких взагалі нема жодного спортивного обладнання. Якщо їм хочеться розім’яти м’язи, залишається тільки робити розминку в проходах між столами або в коридорі.
Більше за всіх часу присвячують спорту ТОП-менеджери і директори компаній. Для половини з них регулярні фізичні навантаження — це норма. Цього аж ніяк не скажеш про менеджерів середньої ланки. ТОП-менеджери надають перевагу заняттям переважно в тренажерних залах (майже 50%) або в себе вдома (33%).
Дані були отримані в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу hh.ua в серпні-вересні 2013 року. Загалом було опитано 897 респондентів.