У Львові перевізники ініціювали підвищення вартості проїзду у громадському транспорті, щоб зберегти тенденцію до покращення надання послуг з перевезення пасажирів у громаді.
Зараз департамент економічного розвитку ЛМР аналізує тарифи, надані перевізниками, лише після цього буде прийнято рішення щодо доцільності корегування вартості проїзду. Водночас точно не переглядатимуть вартість готівкових оплат. Про це під час брифінгу розповів директор департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР Олег Забарило.
Посадовець зауважив, що звернення від перевізників про зміну тарифів має об’єктивні причини. Так, станом на зараз у Львові середній тариф, з урахуванням співвідношення готівкових та безготівкових оплат, пільгового проїзду, безоплатних пересадок, складає трохи більше ніж 13 грн. Тоді як з початку запуску е-квитка він складав 17,5 грн. Тобто, вартість однієї разової поїздки знизилася орієнтовно на 4 грн. Що, відповідно, впливає на фінансово-господарський стан підприємств-перевізників.
Також було впроваджено нові опції, які є зручними та вигідними для пасажирів, але вплинули на фінансово-господарський стан перевізників. Це, зокрема, безкоштовні пересадки. Адже якщо люди раніше їхали двома-трьома автобусами, трамваями чи тролейбусами до місця призначення і сплачували за кожну поїздку окремо, то тепер платять один раз в межах 40 хвилин. Тому спостерігаємо, що середній тариф знизився - до трохи більше ніж 13 грн за одну поїздку. Крім того, зараз ми на фінальній стадії запуску місячного абонемента, що, фактично, і спровокувало хвилю обурення зі сторони перевізників. Адже абонемент ми хочемо запустити у форматі безлімітних поїздок, що буде більш вигідно пасажиру, але менш вигідно перевізнику», - розповів Олег Забарило.
Він уточнив, що відповідно до наданих перевізниками розрахунків, вартість однієї поїздки мала б складати понад 30 грн. У цей тариф закладена заробітна плата водіїв з нарахуваннями, паливо-мастильні матеріали, амортизація, техобслуговування та ремонти автобусів, інші витрати та прибуток підприємства.
Якщо перегляд тарифів на безготівкову оплату буде доцільним, перевізники повинні будуть дотримуватися обов’язкових умов. Зберігати динаміку покращення якості послуг та оновлювати рухомий склад.