Львів від дати свого офіційного заснування у 1256 році (сучасні археологи вважають, що перше поселеннях на території міста виникли набагато раніше) пережив декілька хвиль розквіту і відносного занепаду. За цей час також значно змінювалась кількість населення міста.
У 1630 році населення Львова було близько 30 тисяч, що робило місто найбільшим містом на теренах сучасної України. У це час у Львові проживали німці, поляки, вірмени, євреї та українці.
На початку ХХ століття Львів був за кількості населення пʼятим містом Австро-Угорської імперії. У 1910 році населення міста становило 206 тисяч осіб. Місто Лева поступалося за чисельністю населення в імперії Габсбургів тільки Відню, Будапешту, Празі та Трієсту.
Для порівняння з українськими містами Російської імперії - у цей час у Києві мешкало 250 тисяч, а у Харкові 174 тисячі жителів. В цей час половину населення Львова складали поляки, приблизну третину євреї, а українці становили тільки 20% столиці Галичини.
Після Першої світової війни у Львові знову почався польський період в історії. Перед радянською окупацією в 1939 році населення міста Лева встановило новий рекорд — 340 тисяч мешканців.
Після радянської та німецької окупації місто пережило декілька хвиль терору. Великих втрат під час Голокосту зазнала єврейська громада міста. Після завершення Другої світової місто Лева вже масово покидають поляки. З кінця 40 років минулого століття більшість населення Львова стали складати українці.
Під час останнього радянського перепису населення Львова склало майже 800 тисяч. Під час першого і поки останнього українського перепису населення, який пройшов 2001 року, населення міста Лева становило 758 тисяч жителів.
З початку повномасштабної війни Львів прийняв кілька хвиль переселенців. Взагалі за три роки через місто Лева проїхали пʼять мільйонів українців. А в деякі місяці у місті проживало майже два мільйони мешканців.
На сьогодні населення Львова стабілізувалось, за оцінкою мера Андрія Садового сьогодні у місті живе мільйон мешканців, з яких 150 тисяч складають переселенці.