У Львові активно просувається будівництво сміттєпереробного заводу. Близько 80% будівельних робіт зі зведення сміттєпереробного комплексу вже виконано, повідомив міський голова Львова Андрій Садовий.
За його словами, на завод завезли 45% обладнання, яке виготовлене в Туреччині. Після закінчення фізичних робіт на майданчику почнуть монтувати обладнання, і цьогоріч завод має почати працювати.
Зараз на завод доставили: скрубери очищення повітря, вентилятори для камер біосушіння, аераційне обладнання для камер заводу, конвеєрні лінії механічної частини заводу та обладнання для системи знепилення повітря.
Як зазначив львівський мер, нещодавно виникли певні труднощі в перемовинах, але зараз ситуація наче стабілізувалась.
Як працюватиме сміттєпереробний завод у Львові
Основна мета заводу – максимально зменшити відсоток відходів, який потраплятиме на полігон. Після усіх процесів переробки та сортування залишаться відсортовані відходи, вторсировина, RDF паливо (27,96%) і до 15% екологічно безпечних залишків, які потребуватимуть захоронення на полігоні.
Потужність заводу становитиме 250 тисяч тонн відходів у рік. Цього достатньо, щоб приймати на переробку змішані відходи з усієї Львівської громади.
При в’їзді на територію сміттєвози зважуватимуться та вивантажуватимуться відходи у приймальній зоні. Спершу з них відбиратимуть великогабаритні речі. А після цього відходи потраплять до перших шредерів-подрібнювачів. Далі конвеєром їх транспортують до сортувальної кабіни, де відбиратимуть вторинну сировину. Згодом висушуватимуть у камерах біосушіння.
Після цього процесу біологічно інертне сміття механічно відсортовуватимуть через барабанний, повітряний сепаратор і сепаратор металів. Далі – чиста кабіна сортування, де відбиратимуть кінцевий продукт.