У Львові у вівторок, 21 січня, хмарна погода буде триматися до самого вечора. Без опадів. Вночі температура повітря буде 0 градусів, вдень стовпчик термометра підніметься до +4.
В народі цей день називали Кумовим – погода зазвичай була холодною й вітряною, тому наші пращури збиралися вдома у своїх кумів, гуляли й розповідали байки. Слідкували цього дня в основному за вітром: якщо дме з півдня – літо буде грозовим, а якщо день видасться ясним, то слід чекати засушливого літа.
У середу, 22 січня, з ранку до самого вечора у Львові небо буде вкрите хмарами. Без опадів. Температурний режим буде від -1 до +3 градусів. У народі про цей період січня говорили так: “Росте день у січні – росте й холод”, що вказувало на наближення лютого, який вважався найхолоднішим місяцем зими. Спостерігали наші пращури цього дня за домашніми тваринами: якщо вони, випущені у двір, намагатимуться повернутися до хліва – бути незабаром снігу та холоду.
Вже у четвер, 23 січня, вранці та вдень у Львові буде триматися ясна погода, температура повітря підніметься до +7 градусів. Але ввечері небо вкриється хмарами. Без опадів. У цей день народний прогноз погоди такий: якщо буде іній на деревах та стогах, то літо буде мокрим і холодним. Якщо вітер дме з півдня – на грозове літо. Якщо наші пращури цього дня спостерігали за інієм, то вірили, що 15-16 червня буде дощ.
П'ятниця, 24 січня, буде для Львова традиційно дощовою. Протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Удень очікується сильний дощ, який до приходу вечора повинен припинитися. Температура повітря знизиться до +2 градусів. Зазвичай цього дня насправді була тепла погода, але люди побоювалися такого тепла і говорили: “Бійся весни у січні”, хоча тепла погода передвіщала ранню і теплу весну.
До самого вечора у суботу, 25 січня, у Львові буде триматися похмура погода, лише під кінець дня небо очиститься від хмар. Опадів не передбачається. Стовпчик термометра підніметься до +6 градусів.
У неділю протягом усього дня погода буде похмурою. З температурою повітря до +8 градусів. Без опадів. У давнину погоду цього дня визначали за місяцем: якщо навколо нього було туманне коло, очікували заметіль. Наші пращури прислуховувалися до лісу і спостерігали за тваринами, щоб дізнатись про майбутню погоду. Якщо ліс тріщить – мороз буде стояти довго, якщо ліс шумить, незабаром буде сніг та відлига. Якщо киця мордочку ховає – бути морозу; собака лежить, звернувшись – на холод, витягнулася – на тепло.