Львівська міськрада взяла 840 млн грн кредиту: на що витратять

Львівська міська рада уклала кредитну угоду з АТ "Державний ощадний банк України» на суму у 840 млн грн для фінансування видатків бюджету розвитку міста.

Кошти від запозичення будуть спрямовані цільово на реалізацію 5 проєктів: будівництво альтернативного моста на вул. Ковча, облаштування двох центрів для ветеранів, реконструкцію системи живлення ТЦ «Північна» (Тец-2) та завершення будівництва сміттєпереробного заводу.

Як пояснила Вікторія Довжик, директорка департаменту фінансової політики, у вересні цього року сесія міської ради погодила отримання такого запозичення. Було проведено конкурс серед державних банків, і найкращі умови запропонував Ощадбанк.

«У вересні сесія міської ради підтримала ухвалу про отримання запозичення до бюджету розвитку в сумі 840 млн грн. Перед тим ми отримали погодження у Міністерства фінансів. Отримані кошти будуть скеровані на 5 важливих для міста проєктів. Левова частка коштів запозичення (718 млн грн) буде скерована на добудову сміттєпереробного заводу. Будівельні роботи там виконані на 70%.

Також 46,2 млн грн буде скеровано на будівництво шляхопроводу на перехресті вулиць Т. Шевченка – о. Омеляна Ковча. Аварійний міст на вул. О. Ковча знаходиться на балансі “Укрзалізниці” і забезпечує транспортне сполучення мешканців мікрорайону Рясне зі Львовом, а також забезпечує транзитне сполучення із європейським кордоном. Однак, з кожним роком стан мосту погіршується. Для ремонту і одночасного забезпечення транспортного сполучення необхідно побудувати новий дублюючий міст. Уже є розроблений проєкт на будівництво нового дублюючого шляхопроводу поруч з існуючим. Зведення нового моста дасть можливість закрити існуючий на ремонт, та в подальшому організувати кільцевий рух на цьому напрямку», - розповідає Вікторія Довжик.

Також кошти від запозичення скерують на облаштування двох центрів для ветеранів та реконструкцію системи живлення ТЦ «Північна» (Тец-2).

Угоду з Ощадбанком у мерії підписали вчора і вже отримали перший транш. Для міста було принципово отримувати ці кошти траншем, тобто брати кошти тоді, коли виникає потреба на підприємствах/підрозділах, які реалізовують відповідні проєкти.

«Ощадбанк є лідером з фінансування муніципалітетів, наша частка ринку – близько 60%. І це вже не перший наш спільний проєкт з Львівською міською радою. Важливо, що навіть під час повномасштабної війни місто залучає кошти для інвестиційних цілей, які сприятимуть не тільки інфраструктурному розвитку громади й інтеграції ветеранів, але і покращенню екології в країні в цілому», - прокоментував підписання кредитної угоди Юрій Каціон, заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за корпоративний бізнес.

Читайте також: У Львові представили проєкт бюджету на 2025 рік