Держспецзв'язок звернувся до Львівської міської ради, аби отримати дозвіл на будівництво житлового комплексу на 1090 квартир у Лисиничах на вул. Винниківській. У місті готують відмову.
Про це поінформував головний архітектор Львова Антон Коломєйцев під час засідання виконавчого комітету Львівської міськради 3 грудня, інформує пресслужба ЛМР.
Будівництво такої кількості квартир передбачає, що чисельність мешканців села зросте вдвічі. При цьому інфраструктура в громаді не розрахована на таку кількість людей.
Як зазначив присутній на засіданні виконавчого комітету керівник Офісу Львівської громади у Лисиничах Андрій Шенгофер, будівництво такого житлового комплексу призведе до збільшення кількості населення у Лисиничах щонайменше удвічі. При цьому в селі немає належної дорожньої та соціальної інфраструктури. Особливо гостро стоїть питання відсутності там школи.
«Зараз у громаді мешкає 3,3 тис. людей. Після будівництва комплексу стане щонайменше 7 тис. мешканців. При цьому в селі немає належного фельдшерсько-акушерського пункту, який би зміг обслужити таку кількість мешканців. Немає доріг із відповідною пропускною здатністю, бо вже зараз у час-пік виникають затори від центру села до кільцевої. Враховуючи ту кількість квартир, яка може з’явитися, та відповідно автомобілів, це стане серйозною проблемою. Також немає централізованого каналізування на збільшення населення громади вдвічі.
Але найбільша проблема – це школа. Зараз у громаді є близько 400 дітей шкільного віку, а місцева школа, яка облаштована в приміщенні колишнього монастиря, вміщує лише близько 100 учнів», - зазначив керівник Офісу Львівської громади у Лисиничах Андрій Шенгофер.
Як розповів начальник відділу освіти Сихівського та Личаківського районів Віктор Давнюк, решта школярів Лисинич навчаються у винниківській школі № 29. Але ця школа сьогодні вже переповнена і частина дітей змушена навчатися у дві зміни.
«Спроможність школи №29 у Винниках - 1350 учнів. Але зараз там навчається 1800 дітей. Тому діти вже вчаться у дві зміни. Якщо Лисиничі будуть забудовувати, то діти не будуть мати де вчитися. Потрібно з нуля будувати нову школу. Адже якщо йдеться про одну тисячу нових квартир, то йдеться про щонайменше таку ж кількість нових школярів», - наголосив Віктор Давнюк.
Як зазначив член виконавчого комітету ЛМР Тарас Миляник, будівництво нового житлового комплексу стане великим навантаженням для міста.
«Така кількість квартир створює на ділянці велике соціальне навантаження. Адже йдеться про суттєве збільшення кількості населення - не на якийсь відсоток, а реально в рази. Тож хотілось би, щоб замовник пояснив, як він збирається вирішувати це питання, враховуючи, що для громади це буде дуже велике навантаження», - сказав Тарас Миляник.
Заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач пояснює, що містобудування у Львові має бути збалансованим і гармонійним.
«Будується житло - треба розвивати соціальну інфраструктуру. І не інакше. У Лисиничах ми отримали в спадок дуже багато проблем від колишньої сільради. Там немає садочка, немає повноцінної школи. Ці проблеми міська влада тепер вже обʼєднаної Львівської громади планує вирішувати, а не ускладнювати», — говорить Любомир Зубач.
Читайте також: Торгують алкоголем та кебабами: у Львові міськрада вимагатиме повернути до попереднього стану приміщення підземного переходу