У Центрі дитячої медицини лікарні "Охматдит" відбулася друга госпіталізація 14-річної дівчини, Марії (ім'я змінене), за рік через проблеми зі здоров'ям, спричинені курінням електронних сигарет. Цього разу дівчина потрапила до лікарні зі скаргами на задишку та утруднене дихання після того, як курила вейп.
Про це повідомили у пресслужбі медзакладу.
Першу допомогу Марії надано в місцевій лікарні Львівської області, після чого її направили до нашого Центру. Під час обстеження фахівці з’ясували, що дівчина має алергію, яка загострюється через куріння вейпу, що призводить до важкої реакції організму.
«Без зовнішніх подразників, зокрема куріння вейпу, такої реакції могло б і не бути. Однак на фоні вживання електронних сигарет у неї дуже швидко розвиваються ознаки дихальної недостатності», — пояснила алерголог Центру дитячої медицини "Охматдит" Руслана Проць.
Це вже друга госпіталізація Марії за рік, що пов'язана з курінням вейпу. Минулого року дівчина потрапила до лікарні в набагато важчому стані, з вираженою дихальною недостатністю, що вимагала кисневої терапії. Тоді лікарі попередили, що тривале вживання електронних сигарет може призвести до розвитку бронхіальної астми та хронічного обструктивного захворювання легень, що згодом призведе до постійної задишки, обмежень у фізичних навантаженнях та значного погіршення якості життя.
«Ми пояснили дівчині та її батькам, що куріння вейпу є надзвичайно шкідливим і небезпечним для здоров’я, зокрема в її випадку це може призвести до серйозних проблем з диханням. На жаль, після виписки Марія не припинила вживати вейп, хоч і запевняє, що робить це рідко. Однак динаміка її стану показує, що це трапляється набагато частіше», — додала Руслана Проць.
В Центрі дитячої медицини "Охматдит" Марії провели бронхоспастичну терапію, після чого вона була виписана у задовільному стані, але їй необхідно продовжити лікування з протизапальною та кортикостероїдною терапією.
Алерголог наголошує: куріння вейпу не є безпечною альтернативою традиційним сигаретам. Воно може викликати серйозні захворювання, зокрема бронхіальну астму, хронічні захворювання легень та загострення алергічних реакцій. Це особливо небезпечно для підлітків і дітей, чий організм ще розвивається та є більш чутливим до шкідливих впливів.
Читайте також: На Львівщині перебуває на обліку понад 11 тисяч хворих на рак грудної залози