Чи є загроза забруднення повітря на Львівщині? Результати моніторингу

За останню добу в ЗМІ активно поширюється інформація про забруднення атмосферного повітря, яке нібито насувається на Львівщину хмарою забрудненого повітря з Польщі. Інші джерела повідомляють, що забруднення може поширюватися зі сторони Східної Європи.

Однак, за даними спостережень стаціонарних станцій моніторингу якості повітря, незначне підвищення рівня пилу (ТЧ2,5 і ТЧ10) було зафіксовано лише у вечірні години в окремих громадах – Рава-Руській та Бориславській. Це підвищення було короткочасним і, найімовірніше, пов'язане з палінням дров та прибиранням на присадибних ділянках, що спричинило короткострокові перевищення показників забруднення. Дим від спалювання трави, як відомо, є їдким, густим і може викликати тимчасові погіршення якості повітря, повідомили у Департамент екології та природних ресурсів Львівської ОВА

Водночас у Стрийській та Львівській громадах, де також встановлені стаціонарні станції, перевищення забруднення не було зафіксовано.

Додатково варто зазначити, що стаціонарні станції моніторингу, встановлені Департаментом екології та природних ресурсів Львівської обласної державної адміністрації, наразі працюють у тестовому режимі.

Погіршення якості повітря через паління сухостою

«Паління сухостою завдає серйозної шкоди не лише навколишньому середовищу, але й значно погіршує якість повітря, яким ми дихаємо. Під час горіння рослинних відходів вивільняється велика кількість мікрочастинок диму, таких як пил, окис азоту, чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки», — зазначає Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації.

Заклик до відповідальності

За словами Оксани Війтик, громадам необхідно впроваджувати місцеві механізми контролю за якістю повітря, а також активно інформувати населення про альтернативні методи управління відходами, компостування та збереження екосистеми.

«Закликаємо кожного відповідально ставитись до навколишнього середовища. Воно є невід’ємною частиною нашого життя, і саме від нашої свідомості та дій залежить його збереження», — додає вона.

Читайте також: Стало відомо, які перехрестя Львова найчистіші, а які найзабрудненіші