У Центрі соціальних послуг «Джерело» стався інцидент, який наразі розслідує внутрішня комісія. У відділенні на вул. Миколайчука працівники за погодженням з матір'ю вихованця використовували пасок безпеки для обмеження його рухів. Однак згодом почали використовувати флісову кофтинку, зв'язану рукавами, що не було обговорено з матір'ю хлопця.
Про це повідомили у пресслужбі ЛМР.
4 жовтня, виявивши цю ситуацію, мати викликала патрульну поліцію. Правоохоронці на місці не знайшли ознак насильства чи фізичних травм у дитини. Усі співробітники відділення, включаючи керівницю та заступницю директора, яка відповідає за денний догляд, надали свідчення патрульним.
«Ми створили комісію для розслідування ситуації. Спочатку думали про призупинення роботи відділення, але більшість батьків працюють, тому важливо, щоб діти продовжували відвідувати центр. Зараз більшість дітей, у тому числі і та, з якою стався інцидент, відвідують нас щодня. Ми також організували ротацію працівників і плануємо встановити камери відеоспостереження для запобігання подібним випадкам», — сказала директорка «Джерела» Зореслава Люльчак.
«Іноді можуть використовуватися методи обмеження рухів, щоб запобігти аутоагресії. Моя донька раніше також потребувала обмеження, і це її заспокоювало. Але завжди було погоджено зі мною. Такі методи можливі тільки за згодою батьків», — додала психологиня Оля Шмалюк.
У відділенні денного догляду на вул. Миколайчука працювала команда з 4 працівників, двоє з яких мають більше 10 років досвіду роботи з дітьми з інвалідністю. Після внутрішньої перевірки та висновків поліції будуть ухвалені відповідні рішення. Центр «Джерело» також розробляє нове Положення, яке заборонить застосування заходів без погодження з батьками. Будуть проведені повторні інструктажі, навчання та зустрічі для працівників, щоб запобігти подібним ситуаціям та забезпечити гідне ставлення до дітей.
Довідково
Центр соціальних послуг «Джерело» допомагає родинам у скруті, дітям та дорослим з інвалідністю, людям похилого віку, бездомним людям. Загалом це понад 20 різних соціальних та реабілітаційних послуг для близько 3 тисяч мешканців громади. А з дітьми та молоддю з інвалідністю фахівці працюють вже понад 30 років. Загалом центр має 22 локації та близько 500 працівників. Контакт-центр: 097 400 22 88.
Читайте також: На Львівщині відкрили новий реабілітаційний центр для військових