23-річний Андрій Ничипоренко, який втратив на війні ногу, мріє в майбутньому допомагати травмованим військовим повертатися до цивільного життя. Нині він сам на шляху до цієї мети. А допомагають йому її наблизити спеціалісти центру UNBROKEN.
Як розповіли у пресслужбі Львівської міської ради, чернігівець Андрій професійно займався легкою атлетикою і волейболом та вчився на електрика. З початком повномасштабного вторгнення хлопцеві стало важко провадити звичне життя.
«Щодня я бачив звістки про поранених або полеглих знайомих, друзів. І розумів, що не можу далі просто сидіти, вчитись та чекати, коли ми переможемо», – розповідає Андрій.
У липні 2023 року хлопець доєднався до лав ЗСУ. Став піхотинцем у складі 118-ї окремої механізованої бригади. А вже за 5 місяців служби на запорізькому напрямі Андрій наступив на протипіхотну міну та втратив ліву ногу.
«Спершу думав, що то вже кінець. Але завдяки підтримці моїх побратимів, не минуло й хвилини, як я знайшов сили всередині себе і вирішив боротися за своє життя», – ділиться молодий захисник. Далі були евакуація та довге лікування у 5-ти різних містах. Останньою точкою на шляху до відновлення Андрія став Львів, зокрема центр реабілітації UNBROKEN. Сюди хлопець приїхав на протезування та реабілітацію.
Андрій у центрі UNBROKEN відновлюється 5 тижнів. Він уже отримав свій протез та наполегливо займається зі спеціалістами.
«Ми починали з самих основ. Спершу дали сформованій куксі звикнути до штучної кінцівки. Далі потрохи вчилися керувати нею. Це є не так просто з такою високою ампутацією, але Андрію все вдається. Він досить швидко опанував навички ходьби на протезі. А нині ми вчимося долати перешкоди та продовжуємо поліпшувати координацію», - розповідає про успіхи пацієнта фізичний терапевт Андрій Новосад.
Після завершення реабілітації Андрій планує знову стати студентом. Але вчитиметься вже не на електрика, а в педагогічному – на факультеті фізичної культури і спорту, адже хоче стати тренером. Але найбільше захисник мріє створити власну громадську організацію, в якій би допомагали ветеранам повернутися до цивільного життя після важких поранень.