Львівські галереї та музеї пропонують захоплюючі експозиції, які вражають різноманіттям стилів. Виставки охоплюють як класичні, так і сучасні напрямки мистецтва, що дозволяє кожному відвідувачу знайти щось особливе для себе.
«ЗАПОВІДАЮ ЛЮБОВ». МАРІЯ ПРИМАЧЕНКО
- До 24 вересня
- Де: просп. Свободи, 20 Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького
Виставковий проєкт «“ЗАПОВІДАЮ ЛЮБОВ”. МАРІЯ ПРИМАЧЕНКО» - це ще один погляд на творчість видатної художниці: багатогранну, філософську, фантазійну та воднораз глибинно традиційну. Її роботи суголосні історичній добі, в якій жила і творила народна малярка, й водночас вони надзвичайно актуалізовані у нашому сьогоденні.
На виставці презентовано понад 80 творів мисткині зі збірки родини Понамарчуків, Благодійно- го фонду «Творча спадщина родини Марії Примаченко» та Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького.
Соломія Ковтун «Колір дому»
- До 15 вересня
- Де: Галерея "Зелена канапа", вул. Вірменська 7
Найкраща художниця серед медиків Львова Соломія Ковтун повертається після тривалої перерви з виставкою «Колір дому» в галереї «Зелена канапа».
З початком повномасштабної війни для всіх українців питання Дому стало наріжним. Де б ми не були, наші будинки, наші стіни для нас стали сакральним образом. Соломія Ковтун завжди малювала львівську архітектуру. У Соломії образність нашого міста дуже щемка і особлива. Це не солодка прикрашена картинка для туристів, а глибоко люблені кам’яниці, як люблять діти своїх батьків, з вдячністю і з прийняттям.
На цій виставці, створеній майже повністю за роки цієї війни, будуть будинки з вулиці Бортнянського, якою художниця проходить щодня, інші старі доми, які викликають в художниці почуття дежавю, так наче вона жила в них в минулому житті. А також майже абстрактні інтер’єри в яких Соломія Ковтун відображає свій талант колористки.
«Модуль тимчасовості» МОТ
- До 22 вересня
- Де: пл. Гасина
Експозиція присвячена різноманіттю почуттів і досвідів людського життя, яке не зупиняється попри війну. «Ця виставка — про наш новий досвід проживання життя. Про те, що створюється поміж руйнації. Про відновлення, що межує з переродженням. Про кохання, злість, ріст, страх, сором, вагання, радість, провину, самотність, співчуття, сюрреалізм того, що відбувається, злам звичного і побудову нового, тілесність і сексуальність, опір і опору. Про право на існування. Про процес прийняття буденності, на яку ніколи не очікував. Про свідомий вибір бачити красу. Про майбутнє, яке ми створюємо зараз».
Простір працюватиме з 14:00 до 21:00 — у будні та з 11:00 до 21:00 — у вихідні.
Рекомендована ціна квитка — 200 гривень. Проте кожен відвідувач за бажанням може обрати більшу чи меншу суму.
Читайте також: Куди піти у вихідні у Львові