У Львові заклали капсулу під майбутній Центр ментального здоров’я

Сьогодні, 29 серпня, біля Лікарні Святого Луки (ТМО1) заклали капсулу під будівництво Центру ментального здоровʼя, як частини екосистеми UNBROKEN. Тут будуть надавати психіатричну та психотерапевтичну допомогу пацієнтам, які постраждали внаслідок воєнних дій.

На місці закладання капсули буде зведено модульну безбар’єрну будівлю площею 900 кв.м на 2 блоки: стаціонарний на 32 ліжка та амбулаторно-поліклінічний з кабінетами індивідуальної та групової терапії. Також планується зведення скляної тераси площею 65 кв.м, де пацієнти стаціонару матимуть змогу проводити свій вільний час. Будівля буде повністю доступною: відсутність порогів, наявність поручнів та оптимальні розміри дверних пройомів, повідомляє пресслужба ЛМР.

У майбутньому центрі має працювати близько 20 спеціалістів, які надаватимуть висококваліфіковану психіатричну та психотерапевтичну допомогу всім, хто її потребує: цивільним та військовим, місцевим жителям та внутрішньо-переміщеним особам. 

«Сьогодні ми є на першій стадії будівництва дуже важливої будівлі. Будь-яка фізична реабілітація без психологічної не дає результат. Власне центр, який тут постане, буде мати дуже важливу мету – ментально допомагати нашим ветеранам та тим, хто нас захищає», – сказав Андрій Садовий, міський голова Львова.

Будівництво центру здійснюється завдяки підтримки фонду DAHW та підтримки міста Вюрцбурга (німецького міста-побратима Львова). Йдеться про 67,7 мільйона гривень.

«Я дуже радий, що моє місто, міська влада Вюрцбурга завжди підтримують мої пропозиції допомогти Львову. Зараз ми це робимо разом з DAHW, бо ми хочемо допомогти українцям в підтримці вашого ментального здоров’я. Це, можливо, й не велика допомога, але вважаю, що для вас вона все одно є дуже важливою. Вам потрібні не лише зброя чи гроші, але й допомога від громадян Німеччини. Цей проєкт є тим, що допомагає вам жити, а це вкрай важливо», – зазначив Крістіан Шухардт, міський голова Вюрцбурга.

Мета створення нового Центру ментального здоров’я при лікарні Святого Луки Першого медоб’єднання Львова – це інтеграція психіатричної допомоги в загальну медицину та турбота про психоемоційний стан кожного пацієнта.

Важливість створення такого центру підтверджує і Олег Лутчин – військовослужбовець, який внаслідок військових дій втратив дві ноги і зараз проходить лікування і реабілітацію в центрі  UNBROKEN.

«Я довгий період проходив лікування, зараз я на реабілітації. Впродовж всього цього періоду я займався і продовжую займатись із психотерапевтом і психологом. Після війни мені було важко повернутися до цивільного життя, а робота зі спеціалістами дає своє. Зараз я спокійно спілкуюсь з усіма, живу життя, тому можу впевнено сказати, що це дуже важливо, це невід’ємна частина реабілітації», – ділиться ветеран війни.

Додамо, мер Вюрцбурга Крістіан Шухардт в рамках візиту до Львова відвідав протезну майстерню та будівництво соціального житла для поранених переселенців. Під час зустрічі з міським головою Львова він висловив своє захоплення екосистемою людяності UNBROKEN.

«Для нас честь бути сьогодні тут і відвідати об’єкти екосистеми UNBROKEN. Це дивовижна архітектура і те, як усе це продумано, як це працює – чудова робота», – зазначив Крістіан Шухардт.

Під час зустрічі мери обговорили майбутню співпрацю у медичній сфері, покращення та розвиток медичної системи міста.

«Без підтримки вашої фундації усе це не було б можливим. Ми потребуємо швидких рішень. Ми добре розуміємо наше українське середовище, ситуацію в країні зараз і, я думаю, що наша колаборація допоможе нам ставати кращими.

Нам допомагають розвивати екосистему UNBROKEN різні організації та країни з усього світу, але ваша фундація має величезний досвід щодо будівництва різноманітних споруд і нам потрібна ваша порада та підтримка», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Зазначимо, що 23 лютого 2023 року Львів та Вюрцбург стали містами-побратимами, а 16 грудня того ж року підписали ініціативу UNBROKEN Cities.

З початку повномасштабного вторгнення Вюрцбург долучився до допомоги Львову і надав 210 000 євро. Найбільшу частину коштів використали для підготовки проєктно-кошторисної документації та експертизи для створення центру реабілітації НЕЗЛАМНІ, для закупівлі медичного обладнання для реабілітаційного центру, а також для облаштування прихистку для вимушено переміщених українців.

Читайте також: Захисник з ампутованою ногою отримав у Львові протез і планує повернутись на фронт заради сина