Станом на серпень 2024 року надійшло 2051 повідомлення про домашнє насильство, з них у понад 1600 випадків – факти насильства підтверджений. У 80% випадків постраждалими були жінки, у 16% – чоловіки і у 4% – діти. 84 постраждалим особам надано послугу кризового поселення.
Про це повідомили у міському управлінні соціального захисту.
«Якщо ви зіштовхнулися або стали безпосереднім свідком насильства, – телефонуйте до органів Національної поліції за номером 102 та за телефоном Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги людям, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі: 0 800 307 305. Також, для підвищення рівня обізнаності про запобігання і протидію домашньому насильству та насильству за ознакою статі, у громадському транспорті мешканцям розповідають, куди звертатись у випадках домашнього насильства», — зазначають в управлінні соціального захисту Львівської міської ради.
Також мешканцям нагадують, що на території Львівської громади функціонує притулок для жінок та жінок з дітьми, які постраждали від домашнього насильства, де постраждалі мають змогу отримати тимчасове безпечне проживання, психологічну допомогу та підтримку. Поселення відбувається через звернення до Поліції або на лінію Мобільної бригади.
Читайте також: Як повідомити про корупцію на Львівщині: запрацював чат-бот