У Львові 37-річному захиснику встановили протез із електронним ліктем - ФОТО

37-річний Олександр Рудзевич втратив руку на передовій, під час мінометного обстрілу ворога. У Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN воїну виготовили і встановили технологічний протез із електронним ліктем.

Як повідомили у Львівській мерії, це стало можливим завдяки донатам на благодійній платформі.

Олександр – із Києва. До війська долучився добровільно і став там командиром мінометного розрахунку. На момент отримання поранення Олександр воював на Донеччині. Щойно він замінив побратимів на посту – почався мінометний обстріл. Уламки сильно пошкодили праву руку Олександра і медикам довелося її ампутувати.

До центру UNBROKEN захисник поступив уже безпосередньо на протезування. Найкращим рішенням для такої ампутації як у Олександра є протез плеча із зовнішнім джерелом енергії, міоелектричною кистю та гібридним електронним ліктем. Останній може фіксуватися у різних положеннях за допомогою сигналів, що їх подають мʼязи, коли скорочуються. Саме таку штучну кінцівку і отримав пацієнт. Зараз Олександр вчиться керувати новою кінцівкою.

Збір на протези для інших захисників триває, і долучитися до нього може кожен охочий за посиланням: https://dobro.ua/project/unbroken/ .

Нагадаємо, від початку повномасштабної війни Львів перетворився на гуманітарний хаб, через який мільйони українців рятувалися і рятуються від війни. У квітні 2023 року тут Національний реабілітаційний центр – це унікальне місце, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну фахову медичну допомогу. Це реконструктивна хірургія, ортопедія і протезування. Постраждалим не лише встановлюють протези – тут їх виготовляють. Також поранені отримують фізичну, психологічну і психосоціальну реабілітацію та відновлення у супроводі фахівців. Всю допомогу пацієнтам надають безкоштовно.

Центр протезування та ортезування міжнародного рівня, площею 1000 квадратів, відкрили 10 травня 2024 року на базі центру UNBROKEN за підтримки уряду Німеччини. Тут в рік зможуть виготовляти 1200 протезів, навчати майбутніх протезистів та проводити дослідження й розробки.

Читайте також: Львівські лікарі прооперували жінку, яка мала гігантську пухлину