Унікальні пралісові ділянки загальною площею понад 378 га в межах філій «Славське лісове господарство» та «Самбірське лісове господарство» стали пралісовими пам’ятками природи місцевого значення.
Таке рішення ухвалили депутати під час сесії обласної ради за поданням Львівської ОВА.
Прийнято рішення про оголошення наступних природоохоронних об’єктів:
- пралісова пам’ятка природи місцевого значення «Валечнина-Бердо»;
- пралісова пам’ятка природи місцевого значення «Гостилівська»;
- пралісова пам’ятка природи місцевого значення «Під Плаєм»;
- пралісова пам’ятка природи місцевого значення «Терлівська»;
- парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення «Кульпарків».
Надання природоохоронного статусу сприятиме забезпеченню належного природоохоронного режиму, підтриманню екологічного балансу території, підвищенню екологічної свідомості населення та дозволить обмежити діяльність, яка б могла пошкодити чи знищити довкілля, а відтак і зберегти його для майбутніх поколінь.
У рішенні облради зазначено, що львівський парк “Кульпарків”, до формування якого свого часу долучилися знані міські садівники ХІХ ст Карл Бауер та Арнольд Рерінг, оголошено пам’яткою садово-паркового мистецтва з метою збереження і відновлення ландшафтно-терапевтичного середовища, елементів ландшафтних композицій та вікових дендрологічних угруповань.
«Ці території отримали природоохоронний статус, що сприятиме збереженню наших карпатських буково-ялицевих лісів та парку для прийдешніх поколінь. Сподіваюся, що такі ініціативи будуть підтримуватися і в майбутньому», - зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОВА Оксана Війтик.
Департамент подякував науковцям ГО «Дунайсько-Карпатська програма» та НУ «Львівська Політехніка», які провели обстеження нині заповіданих територій Львівщини і в порядку Закону України «Про природно-заповідний фонд України» долучилися до створення природоохоронних об’єктів.
Читайте також: На Львівщині через укуси змій до лікарні потрапили чоловік і дівчина