У середу, 5 червня, Львів попрощається з військовослужбовцями Олегом Солотинським та Іваном Чорним, які загинули від рук російських окупантів, захищаючи Україну.
Мерія закликає львів’ян та гостей міста долучитись до міської церемонії прощання та утриматися в цей час від проведення розважальних заходів та святкувань.
Зранку о 09:00 у каплиці Різдва Святого Івана Христителя (вул. Кобилиці, 31) відбудеться прощання з воїном Олегом Солотинським.
Чин похорону захисників Олега Солотинського та Івана Чорного розпочнеться об 11:00 у Гарнізонному храмі свв. апп. Петра і Павла (вул. Театральна, 11), об 11:30 відбудеться міська церемонія прощання на площі Ринок.
О 12:30 відбудеться молитва за воїна Івана Чорного біля будинку у Дублянах (вул. Шевченка, 29). Опісля, о 13:00, буде молитва у храмі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ (вул. Хмельницького, 2), а о 13:45 розпочнеться прощання з Іваном Чорним на місцевому цвинтарі (перехрестя вул. Садової та Стефаника).
Поховають воїна Івана Чорного на місцевому цвинтарі у Дублянах, а воїна Олега Солотинського – на Личаківському кладовищі у Львові.
Олег Солотинський (02.04.1977-07.03.2022). Уродженець міста Ланівці Тернопільської області.
Навчався у Лановецькій школі №1. Згодом родина Олега Солотинського перебралася до Львова, де він закінчив Ліцей №45. Здобув освіту у Чернігівському юридичному коледжі.
Протягом 2014-2016 років виконував завдання у зоні проведення антитерористичної операції: спершу у складі 66-го військово-мобільного госпіталю, а згодом – 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила.
Після повернення до цивільного життя працював у сфері охорони власності у Львові. У вільний час захоплювався колекціонуванням поштових марок та монет, любив куховарити. За словам рідних, був справжнім патріотом своєї держави.
Із перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації повернувся до складу 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних Сил України. Виконував бойові завдання на Донеччині та Луганщині.
У Олега Солотинського залишилися батьки, дружина, донька та сестри.
Іван Чорний (20.01.1999-30.05.2024). Львів’янин. Навчався у Дублянському опорному ліцеї імені Героя України Анатолія Жаловаги Львівської міської ради. Здобув освіту у Львівському вищому професійному училищі торгівлі та сфери послуг.
Після завершення навчання розпочав кар’єру у ресторанній сфері міста Львова. Згодом вступив на строкову військову службу до 101-ї окремої бригади охорони Генерального Штабу імені генерал-полковника Геннадія Воробйова.
Повернувшись до Львова, працював кухарем у місцевому пабі «Лінивий пес». У вільний час захоплювався спортом, зокрема, багатоборством, бігом, волейболом та футболом. За словами близьких, Іван Чорний був дуже доброзичливим, завжди посміхався і ніколи не відмовляв у допомозі іншим.
Із перших днів повномасштабного вторгнення російської федерації добровольцем став на захист Батьківщини від окупантів. Боронив суверенітет і територіальну цілісність держави у складі 63-ї окремої механізованої бригади Корпусу резерву Сухопутних військ Збройних Сил України. Боровся із загарбником на Миколаївщині, Херсонщині, Донеччині, Луганщині і Харківщині, за особисту мужність був нагороджений численними відзнаками.
У Івана Чорного залишилися бабуся, мама, сестра, дядько, двоюрідний брат та кохана дівчина.
Читайте також: Вісімнадцять загиблих військових зі Львівщини нагородили орденами «За мужність»