На проходження національного мультипредметного тесту на Львівщині зареєструвалися 23 600 тисяч абітурієнтів. Це найбільша кількість по регіонах України.
Про це сьогодні на брифінгу у Львівській ОВА повідомила директорка Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк.
Цьогоріч абітурієнти складатимуть чотири предмети. Обов’язковими будуть українська мова, математика та історія України. Четвертий предмет учні обирають на свій розсуд. Середяк зазначила, що цього року більшість абітурієнтів вибрали додатковим предметом англійську мову (11 тис. осіб). Далі у переліку йдуть географія, українська література, біологія, фізика, хімія, німецька мова, іспанська та французька.
“Для мене було відкриттям, що вперше французька мова є у меншій кількості, ніж іспанська, бо завжди у попередні роки було більше. На жаль, дуже мало обирають фізику та хімію, бо це серйозні предмети, бо країні потрібні хороші інженери, які мають цю країну відбудовувати”, – прокоментувала директорка центру оцінювання.
Тестування відбуватиметься в одну зміну і триватиме чотири години. Спочатку учасники протягом двох годин писатимуть тести з української та математики. Після цього 20 хвилин відпочиватимуть на перерві. Далі учні писатимуть тести з історії та обраного предмета.
“Вже при виході з тимчасового екзаменаційного центру вони знатимуть свою кількість балів”, – запевнила Середяк.
Під час перерви не можна буде покидаюти приміщення, в якому відбуватиметься тестування. “Вийти на вулицю подихати повітрям не можна”, - підкреслила директорка Центру.
Задля забезпечення безпеки в пунктах тестування під час проведення НМТ чергуватимуть працівники поліції охорони. “Перед початком тестування вони оглядатимуть всіх учасників з металодетекторами, щоби створити рівні умови і кожний отримав той результат, на який він готувався протягом останніх років”, – підкреслила Лариса Середяк.
Більшість учнів складатиме НМТ в укриттях. Тож директорка Центру оцінювання порадила випускникам продумати свій одяг, вдягатися тепло, оскільки в укриттях буде не спекотно – 18 градусів. Також вона рекомендує, отримавши запрошення на НМТ, проїхатися до місця складання іспитів, аби точно знати, скільки це забирає часу. Це допоможе не запізнюватися й зайве не нервувати в день тестування.
Лариса Середяк також нагадала, що додатковий період реєстрації для участі у додатковій сесії НМТ триватиме до 15 травня включно. А до 29 травня триватиме реєстрація на участь у магістерських іспитах і на вступ до аспірантури. “Вперше міністерство освіти та науки України прописало необхідність здавати єдиний вступний іспит, який складається з двох частин: іноземної мови і тесту загальної навчальної компетенції для тих, хто хоче вступати в аспірантуру”, – пояснила Середяк.
Читайте також: У Львові міністр охорони здоров’я привітав медсестер з професійним святом - ФОТО