На день міста у Дублянах відбудеться благодійний захід на підтримку воїнів

Місту Дубляни – 584 роки з дня першої історичної згадки. З цієї нагоди громада готується до великого волонтерського заходу – із футбольним матчем, благодійним ярмарком та аукціоном.

Подія відбудеться у неділю, 12 травня.

Як повідомила Львівська міськарада, місто пережило дві світові війни, а нещодавно - обстріли російськими ракетами. Втім, у свій поважний день народження йде з вірою у перемогу», - зазначили в управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР.

Всі зібрані під час заходу кошти будуть скеровані на потреби ремонтно-відновлювального батальйону 65 ОМБР, в якому служать троє бійців, родом із Дублян.

Програма заходу:

15:00 — урочиста академія (Літній театр, вул. Студентська, 5);

15:45 — волонтерський аукціон та концертна програма за участю творчих колективів Дублян та запрошених колективів (Літній театр, вул. Студентська, 5);

17:00 — футбольний матч ФК «Дубляни» - ФК «Сокіл» (Борщовичі) (стадіон Дублянського опорного ліцею ім. Героя України Анатолія Жаловаги, вул.Шевченка, 21).

В управлінні адміністрування та розвитку громад ЛМР підготували цікаві факти про один із найстаріших населених пунктів Львівської громади:

Перша писемна згадка про Дубляни датована 1440 роком. Назва населеного пункту походить від слов'янського племені - дубляни, котрі проживали в дубових лісах. Символом громади, що зафіксовано на її печатках, є «Око Провидіння».

На сучасному гербі міста цей символ поєднаний із зображенням двох дубів. Дубляни вважають центром сільськогосподарської науки та аграрної освіти заходу України. Тут розташований один із найдавніших в Україні вищих навчальних закладів аграрної освіти - Львівський національний університет природокористування. На початку року його пошкодили російські ракети. Постраждали і сусідні будинки та лікарня. Всі пошкоджені вікна наразі вже відновлено, а в центральному корпусі університету триває реконструкція.

У Дублянському аграрному виші свого часу навчався ідеолог українського націоналістичного руху Степан Бандера. Його постать увічнена у пам'ятнику перед університетом.

У громаді проживав відомий український диригент Степан Турчак. На його честь у Дублянах названо дитячу школу мистецтв. Нині у громаді мешкають брати Петро та Богдан Новаки - майстри, які продовжують українську традицію виготовлення різдвяних звізд рідного краю.

Читайте також: «Флюгери Львова»: коли відбудеться і програма заходу