На території колишнього ЛАЗу Львівська міська рада не бачить жодної житлової забудови. Тут можуть бути лише об’єкти виробничого та громадського призначення.
Про це заявив заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач і закликав нового власника дослухатись до позиції міста.
“Усі 56 га території під колишнім Львівським автобусним заводом є у комунальній власності. І ще три роки тому виконком ЛМР визначив: на території ЛАЗу можуть бути лише об’єкти виробничого та громадського призначення з науковими та освітніми функціями.
Тобто лише промисловість (як варіант – індустріальний парк чи якесь інноваційне виробництво), виробничо-лабораторні корпуси, науково-дослідні та проектні організації; культурні чи спортивні об’єкти, виставкові центри, адміністративні корпуси, офіси”, – зазначив Любомир Зубач.
Він також підкреслив, що виконавчий комітет своїм рішенням заборонив вносити зміни до містобудівної документації всіх рівнів щодо функціонального призначення цієї землі.
“Всі ми знаємо про історію з ЛАЗом і таким собі паном Чуркіним. Слід наголосити, що тут мова про нерухоме майно. Не про землю. Земля комунальна і як нею розпорядитись – виняткова компетенція власника, тобто міста. Так-от про нерухомість. Місто неодноразово зверталося до правоохоронців. Зокрема у 2022 році у Державне бюро розслідувань щодо, на думку ЛМР, незаконної приватизації ЛАЗу Чуркіним. Тоді детективам надали всю інформацію та документацію, якою володіли і яка стосувалась справи. На якому етапі розслідування зараз – нам не відомо. Але всі ми почули зі ЗМІ про оплату боргів підприємства і нових власників ЛАЗу. Тепер хотілося б, щоб і новий власник почув позицію Львівської міської ради», – сказав Любомир Зубач.
Читайте також: Росіянин Чуркін більше не контролює ЛАЗ